Strona główna 0_Slider Folklor i polskie przeboje na otwarcie XIII Targu Żywności „Zdrowie ma smak”...

Folklor i polskie przeboje na otwarcie XIII Targu Żywności „Zdrowie ma smak” [FOTO/VIDEO]

0

Ludowe tańce, stoiska ze zdrową żywnością, rzemieślnicze browary, a na finał koncert Szalonych Gitar. Świdnickie Targi zdrowej żywności i towarzyszący im IV Festiwal Piw Rzemieślniczych rozpoczęty. Impreza w Rynku potrwa do niedzieli. 

Targ zdrowej żywności to przede wszystkim zdrowe i naturalne artykuły spożywcze takie jak: sery, pieczywo, miody, wędliny, ryby, kiszonki, oleje, wina, soki czy owoce. Natomiast towarzyszący mu Festiwal Piw Rzemieślniczych to doskonała okazja, aby spróbować oryginalnych smaków, a także obejrzeć sposób  warzenia piwa.

Wystawiane w Rynku towary można było już kupić od rana, ale oficjalne otwarcie tegorocznego święta zdrowej żywności i festiwalu piw rzemieślniczych nastąpiło popołudniu. Poprzedził je międzynarodowy polonez odtańczony przez zespoły ludowe z Serbii, Ukrainy z towarzyszeniem świdnickiego Jubilata. Następnie młodzi tancerze zaprezentowali się świdnickiej publiczności w swoich rodzimych tańcach ludowych. 

Wieczór należał  do piosenkarzy. Najpierw z lekkim opóźnieniem, ale jednak na scenie pojawił się zespół Luna Park, który swoimi żywiołowymi, popowymi numerami rozgrzał bawiącą się pod sceną publiczność. Jako drugi tego wieczora wystąpił The Rolling Show Band, a na finał zagrały Szalone Gitary, które swój repertuar oparły na przebojach polskiej muzyki rozrywkowej. 

Dodatkowo w sobotę 24 sierpnia – na chętnych czekać będą bezpłatne badania profilaktyczne w ramach, których będzie można wykonać: USG tarczycy, USG powłok brzusznych i dna miednicy, spirometrię, pomiar ciśnienia tętniczego, badanie ostrości wzroku, poziomu cukru i cholesterolu, badanie densytometryczne oraz badanie słuchu. W gmachu teatru miejskiego będzie też można zasięgnąć porady dietetyka oraz fizjoterapeuty. 

Tekst i foto: Artur Ciachowski