Strona główna Wydarzenia Jak zorganizować zimowy wyjazd narciarski lub snowboardowy?

Jak zorganizować zimowy wyjazd narciarski lub snowboardowy?

0

Wyjazd na urlop zimą zwykle oznacza, że spędzamy go aktywnie. Jedni z nas wolą wycieczki po górach, inni atrakcje związane z łyżwami czy kuligiem, a jeszcze inni preferują snowboard lub narty. Jeżeli zaliczamy się do tej ostatniej grupy i chcemy sprezentować sobie lub naszym dzieciom niezapomniany wyjazd na stok, powinniśmy zacząć o nim myśleć z odpowiednim wyprzedzeniem, a także stosownie się przygotować. Jak zabrać się za organizację takiego przedsięwzięcia? O czym musimy pamiętać dla własnego bezpieczeństwa przy okazji wyjazdu sportowego?

  1.  Określ, czy jedziesz sam, czy z większą grupą
  2. Skompletuj niezbędne dokumenty
  3. Zarezerwuj z wyprzedzeniem

Określ, czy jedziesz sam, czy z większą grupą
Pierwszym krokiem na drodze do pojechania na najlepszy wypad zimowy jest określenie, czy jedziemy samodzielnie, czy w większej grupie. Obozy snowboardowe i obozy narciarskie organizowane w ramach klubów są obecnie bardzo często wybieranym rozwiązaniem, głównie ze względu na obecność trenerów i dobre ceny, które zwykle są niższe niż samodzielna podróż. To, w jakim trybie zdecydujemy się spędzić urlop, będzie warunkowało dalsze przygotowania, termin i rodzaj wyprawy – rekreacyjny czy treningowy – oraz jej cenę.

Skompletuj niezbędne dokumenty
Gdy już zdecydujemy co do trybu wyjazdu i określimy, w jakie miejsce chcemy jechać, powinniśmy zająć się kwestiami organizacyjnymi. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o odpowiednie zaplecze finansowe, a także zorientować się w kwestii niezbędnych dokumentów oraz ubezpieczenia. Dwa ostatnie punkty są szczególnie istotne w sytuacji, gdy jedziemy na narty lub snowboard za granicę: w ramach Unii Europejskiej możemy posługiwać się kartą EKUZ, jednak w przypadku wyjazdów sportowych dobrze jest mieć także prywatny pakiet ubezpieczeniowy. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem https://deski.org.

Zarezerwuj z wyprzedzeniem
O ile w przypadku wakacji „pod palmami” opcja last minute może być dobrym pomysłem, o tyle w kwestii obozów sportowych lepiej jest zarezerwować termin z wyprzedzeniem. Po pierwsze, myśląc o tym wcześniej będziemy mieć więcej opcji do wyboru i możemy np. skorzystać z takiego wariantu, jak sekcja snowboardowa połączona z późniejszym wyjazdem na urlop czy ferie, gdzie dalej będziemy mogli ćwiczyć swoje umiejętności pod okiem trenera. Drugim plusem wcześniejszego wykupienia sobie turnusu jest też to, że nie będziemy zdani na oferty, których nikt inny nie chciał zabukować, a pojedziemy dokładnie na takich zasadach, jakie będą nam pasowały.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy?Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułFolklor i polskie przeboje na otwarcie XIII Targu Żywności „Zdrowie ma smak” [FOTO/VIDEO]