Strona główna Wydarzenia Jaka pora na oświadczyny jest najlepsza?

Jaka pora na oświadczyny jest najlepsza?

0

Będąc w wieloletnim związku przychodzi taki moment, kiedy każdy świadomy mężczyzna postanawia w końcu się ustatkować. Ślub jest jednym z najważniejszych dni w naszym życiu, jednak po czym poznać, że jest to odpowiednia chwila na zaręczyny? Kiedy najlepiej się oświadczyć? Czego nie powinno zabraknąć w tym wyjątkowym dniu? Jak i czym zaskoczyć ukochaną by powiedziała „TAK”?

Dobry moment na zaręczyny…
Dzień oświadczyn z pewnością na długo pozostanie w pamięci przyszłych narzeczonych oraz ich bliskich. Jak się okazuje to nie Walentynki są tym dniem, w którym mężczyźni najchętniej decydują się na oświadczyny. Zgodnie z ostatnio przeprowadzonymi badaniami tym dniem jest Wigilia oraz Święta Bożego Narodzenia, na drugim miejscu uplasował się Sylwester i Nowy Rok, z kolei na trzecim miejscu znalazły się wspomniane wcześniej Walentynki. Tak więc śmiało można stwierdzić, że to właśnie grudzień jest miesiącem sprzyjającym zapoczątkowaniu narzeczeństwa. Co wpływa na podjęcie takiej a nie innej decyzji? Choć w większości przypadków śluby odbywają się w miesiącach letnich, to zdecydowana większość par zaręcza się w okresie zimowym. Święta są wyjątkowym czasem, który z reguły spędzamy w rodzinnym gronie, chcąc zaskoczyć nie tylko ukochaną, ale też i pozostałych członków rodziny mężczyźni wybierają właśnie Wigilię Bożego Narodzenia, jako dzień oświadczyn. Jednak nie wszyscy Panowie są na tyle odważni, inni postanawiają zabrać ukochaną na romantyczny wyjazd spędzony we dwójkę, by przy wieczornej kolacji zadać kobiecie, prawdopodobnie jedno z najważniejszych pytań jakie usłyszy w swoim życiu.

Romantyczna atmosfera, kwiaty i pierścionek!
W momencie, kiedy uświadomimy sobie jaka pora na oświadczyny jest najlepsza to wówczas wypadałoby zadbać o kwestie organizacyjne. Zgodnie ze wskazówkami specjalistów na cztery miesiące przed planowanymi zaręczynami Panowie rozpocząć powinni poszukiwania odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Znając upodobania przyszłej żony oraz rozmiar biżuterii, wykonanie tego z pozoru trudnego zadania pójdzie jak z płatka. Pamiętajmy, by nie czekać z tym do ostatniej chwili, bowiem czas realizacji wykonania pierścionka zaręczynowego na zamówienie potrwać może nawet do trzech miesięcy!

Zobacz także: Najlepsze pory roku na oświadczyny

Oprócz tego Panowie powinni zadbać również o nastrój. Jeżeli zdecydujemy się na oświadczyny w Wigilię Bożego Narodzenia wówczas wystarczy jedynie pamiętać o zakupie dużego bukietu kwiatów (najlepiej czerwonych róż). W sytuacji, kiedy dniem oświadczyn są np. urodziny partnerki lub rocznica zapoznania to wtedy warto byłoby pomyśleć o uroczystej kolacji w jednej z najlepszych restauracji w mieście.

Samo planowanie tego wyjątkowego dnia należy rozpocząć co najmniej sześć miesięcy wcześniej. Wówczas możemy mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, dzięki czemu unikniemy przykrych i niespodziewanych niespodzianek, takich chociażby jak brak możliwości zarezerwowania stolika w restauracji czy reklamacja zakupionego pierścionka zaręczynowego.

Pełną ofertę pierścionków zaręczynowych znajdziesz na: https://auroria.pl/

Polecamy!

/Reklama/

Poprzedni artykułBiskup świdnicki odwiedził księdza rażonego piorunem na Giewoncie
Następny artykuł39. rocznica porozumień sierpniowych. Dawni opozycjoniści zapraszają na Rynek w Świdnicy