Strona główna Wydarzenia Biskup świdnicki odwiedził księdza rażonego piorunem na Giewoncie

Biskup świdnicki odwiedził księdza rażonego piorunem na Giewoncie

11

Biskup Ignacy Dec odwiedził w szpitalu ks. Jerzego Kozłowskigo. Pozostający pod opieką lekarzy wikariusz parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie został porażony piorunem podczas tragicznej burzy w Tatrach.

fot. bp Ignacy Dec/Twitter

Przypomnijmy, 22 sierpnia nad Giewontem przeszła gwałtowna burza, w wyniku której poszkodowanych ponad 150 osób, a pięć zginęło. Wśród rannych znalazł się ks. Jerzy Kozłowski, który przyjechał w Tatry z wycieczką wiernych z Dzierżoniowa. Według ustaleń „Super Expressu”, duchowny został trzykrotnie rażony piorunem, a mimo tego dalej błogosławił, spowiadał i pocieszał innych rannych.

W oktawę bolesnego wydarzenia na Giewoncie serdecznie pozdrawiam naszego poszkodowanego Ks. Jerzego Kozłowskiego dziękując Bogu za jego powrót do zdrowia – napisał bp Ignacy Dec na Twitterze po spotkaniu z rannym.

Ks. Jerzy Kozłowski święcenia kapłańskie przyjął w 2015 roku w Świdnicy. Po święceniach pracował w parafii pw. św. Michała Archanioła w Mieroszowie. Obecnie jest wikariuszem w parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie.

/mn/

Poprzedni artykułPodnieśli płytę nagrobną służącą za podjazd dla aut. To najstarsze epitafium w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułJaka pora na oświadczyny jest najlepsza?