Strona główna 112 Fiatem Seicento pędził 108 km/h

Fiatem Seicento pędził 108 km/h [VIDEO]

1

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące za rażące przekroczenie prędkości. Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali w Boleścinie 36-latka kierującego Fiatem Seicento, który na ograniczeniu do “pięćdziesiątki” jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Fiat Seicento jadący w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził aż 108 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem w wysokości 400 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych – dodaje Ząbek. Świdniccy policjanci apelują przy tym do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. – Prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/