Strona główna Wydarzenia Rozważasz zmianę uczelni? WSB Wrocław ułatwia przeniesienie studentom, którzy chcą kontynuować naukę...

Rozważasz zmianę uczelni? WSB Wrocław ułatwia przeniesienie studentom, którzy chcą kontynuować naukę w innym miejscu

0

Niemal każda osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze studiowaniem, ma w swojej głowie pewne wyobrażenia dotyczące nie tylko kierunku studiów, ale także i samej uczelni. Czasami jednak okazuje się, że o ile wybrany kierunek jest strzałem w dziesiątkę, o tyle uczelnia, na której odbywają się zajęcia – już niekoniecznie. Wtedy w głowie studenta może pojawić się myśl o przeniesieniu.

Multiracial students are walking in university hall during break and communicating.

Przeniesienie na inną uczelnię: powodów jest zazwyczaj kilka
Nie ma uczelni idealnych. Zawsze miejsce, w którym odbywają się zajęcia, mogłoby znajdować się bliżej miejsca zamieszkania, czesne mogło być mniejsze, a zajęcia – ciekawsze. Czasem jest jednak tak, że dana uczelnia po prostu okazuje się dużo gorszym wyborem, niż mogłoby się wydawać na początku. Zazwyczaj myśl o przeniesieniu wynika nie z jednego, a z kilku powodów. Największy wpływ na taką decyzję mają charakter prowadzonych zajęć, program studiów, wykładowcy oraz grafik poszczególnych wykładów i ćwiczeń, uniemożliwiający podjęcie jakiejkolwiek pracy – chociażby na część etatu. W takiej sytuacji studenci często zastanawiają się, czy mają szansę na przeniesienie na inną uczelnię. Obawiają się również, że przenosząc się, będą musieli rozpoczynać studia od początku. Są jednak uczelnie, które wspierają przeniesienie z innej szkoły wyższej – dobrym przykładem są Wyższe Szkoły Bankowe, w tym WSB Wrocław (https://www.wsb.pl/wroclaw).

Przeniesienie do WSB Wrocław
Jakie są zasady przeniesienia do WSB Wrocław? Po pierwsze, student wcale nie musi rozpoczynać nauki od początku. Wystarczy, że chce przenieść się na taki sam lub pokrewny kierunek. Jeśli ukończył przynajmniej pierwszy semestr studiów, do WSB Wrocław zostanie przeniesiony na semestr wyższy. W praktyce oznacza to, że student nic nie traci, a jego bieg studiów jest dokładnie taki sam, jak na poprzedniej uczelni. Należy jednocześnie pamiętać, że przeniesienie nie jest możliwe w trakcie trwania systemu.

Proces przeniesienia należy rozpocząć od złożenia podania w Biurze Rekrutacji WSB. Podanie rozpatruje Dziekan; decyzja i liczba różnic programowych zostanie przekazana studentowi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Terminy, w jakich należy złożyć dokumenty (w zależności od semestru), można poznać dzięki informacjom zawartym na stronie https://www.wsb.pl/wroclaw/studia-i-szkolenia/przeniesienie-z-innej-uczelni. Tam też jest opisany cały proces przeniesienia do WSB Wrocław z innej uczelni.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFiatem Seicento pędził 108 km/h [VIDEO]
Następny artykułKolejny dzień z pogodowym ostrzeżeniem