Strona główna Sport Piłka nożna Druga porażka LKS-u, drugi triumf AKS-u

Druga porażka LKS-u, drugi triumf AKS-u

0

Za naszymi dwoma czwartoligowcami kolejne spotkania o punkty na boiskach piłkarskiej IV ligi. Beniaminek grupy wschodniej uległ na wyjeździe Sokołowi Marcinkowice, natomiast mistrz ubiegłego sezonu w grupie zachodniej odprawił z kwitkiem Spartę Rudna.

uniwersal

Piłkarze LKS-u Bystrzyca Górna znów powalczyli, ale po raz drugi schodzili z boiska w roli pokonanych. Wstydu absolutnie nie było, beniaminek walczył niezwykle dzielnie na boisku kolejnego doświadczonego i mocnego czwartoligowca. Sokół Marcinkowice wygrał ostatecznie 2:1. Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania. Na prowadzenie rywali wyprowadził w 48. minucie Sławomir Dutka, a w 81. minucie zrobiło się już 2:0 po trafieniu Kacpra Rokickiego. Goście do końca walczyli o zdobycie przynajmniej honorowego gola i ta sztuka im się udała. W 88. minucie wynik spotkania na 2:1 dla miejscowych ustalił gracz LKS-u Bystrzyca Górna – Łukasz Żygadło. W kolejnej serii spotkań podopieczni Jerzego Żądło zagrają w Świdnicy z Dabro-Bau Polonią-Stal. Mecz odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia – godz. 15.00.

Sokół Marcinkowice – LKS Bystrzyca Górna 2:1 (0:0)

LKS: Bielak, Mazanka, Klemiński (80′ Bezegłów), A. Somala (71′ Januszkiewicz), Ł. Somala, Silva, Szewczyk, Grandys, Klag (46′ Ryś), Żygadło, Łysoń (54′ M. Somala).

Po drugie w tym sezonie trzy punkty sięgnęli piłkarze AKS-u Strzegom dowodzeni przez trenera Roberta Bubnowicza. Tak łatwo jednak jak w czwartek nie było. Przypomnijmy, że na inaugurację strzegomianie ograli na wyjeździe aż 5:0 Gryfa Gryfów Śląski. Tym razem zmierzyli się na swoim boisku ze Spartą Rudna. Podobnie jak w spotkaniu z udziałem LKS-u Bystrzyca Górna też padł wynik 2:1, ale na korzyść naszej ekipy. Strzelanie rozpoczęło się w 46. minucie. Do siatki trafił Mateusz Krzymiński i było 1:0 dla AKS-u. Na kwadrans przed końcem pojedynku do wyrównania doprowadził Wojciech Konefał. Radość gości z remisu nie trwała długo. W 79. minucie decydujące trafienie w tym starciu zanotował Marcin Morawski.

AKS Strzegom – Sparta Rudna 2:1 (0:0)

AKS: Jaroszewski, Zieliński, Durajczyk (56′ Borowiec), Krzymiński, Bogacz, Stanuszek (83′ Mieliwodzki), Camacho (46′ Migalski), Shevchenko, Morawski, Rytko, Sadowski.