Misternie wykonane wieńce dożynkowe, stoiska z pysznym, swojskim jadłem, występy zespołów folklorystycznych oraz wieńcząca uroczystości zabawa z zespołem Weekend. W niedzielę w Strzegomiu odbyły się gminne dożynki.
Tegoroczne święto plonów rozpoczęło się mszą w strzegomskiej Bazylice Mniejszej. Po jej zakończeniu na główny plac miasta przeszedł korowód dożynkowy, gdzie odbył się ceremoniał przekazania chleba. – Wszystkim rolnikom z terenu naszej gminy składam wyrazy szczególnego uznania i szacunku dla ich ciężkiej pracy – mówił Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.
Oprócz tradycyjnych dożynkowych wydarzeń, goście rolniczego święta mogli podziwiać występy zespołów folklorystycznych, a także bawić się podczas koncertu zespołu Maxel oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Weekend.
/mn/
fot. Zbigniew Suchyta/UM Strzegom


![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)







