Strona główna 0_Slider Amfetamina w zamrażarce, marihuana za szafą

Amfetamina w zamrażarce, marihuana za szafą [FOTO/VIDEO]

1

Policjanci ze Świebodzic zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających.

Zdjęcia KPP w Świdnicy

– Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego m.in. za szafą ujawnili słoik z zawartością suszu koloru zielonego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 240 porcji tego narkotyku – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas dalszego przeszukania mieszkania, w zamrażarce – między produktami spożywczymi – w jednym z pojemników na przyprawy policjanci ujawnili biały proszek. Badania narkotesterem potwierdziły, że to amfetamina, której zabezpieczono blisko 820 porcji. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1050 porcji handlowych tych narkotyków.

Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 23-latek do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego w sprawie usłyszał już zarzuty min. posiadania znacznych ilości środków psychotropowych i substancji odurzających. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/