Strona główna 0_Slider Aktywność to klucz do życia w zdrowiu. Igrzyska Rekreacyjne za nami!

Aktywność to klucz do życia w zdrowiu. Igrzyska Rekreacyjne za nami! [FOTO/VIDEO]

0

Sport jednoczy pokolenia. Tę tezę udowodnili uczestnicy Igrzysk Rekreacyjnych, które pod hasłem “Aktywność to zdrowie” przyciągnęły zarówno dzieci, jak i seniorów. Choć nie nagrody, a sam ruch był najważniejszy to na zwycięzców czekały pamiątkowe puchary i koszulki. 

W odróżnieniu od Igrzysk Olimpijskich do tych zorganizowanych w Świdnicy nie trzeba było się kwalifikować. Udział mógł wziąć każdy. Nie było żadnych ograniczeń wiekowych, liczył się tylko zapał i dobra zabawa.

W programie imprezy były ciekawe i niespotykane konkurencje. Każdy z uczestników mógł wystartować w dziesięciu dostępnych kategoriach: cyfrowym darcie, golfowej zawijance, toczeniu piłki po linach, w taki sposób aby ta na koniec wpadła do kosza, strzelaniu z łuku młodzieżowego, kręglach ogrodowych, zapalaniu lampionów na czas, czasowej klepsydrze czy krykiecie. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją zwinność w Speed Stacks czy celność rzucając kaloszem w stylu dowolnym. Po zakończeniu sportowej rywalizacji na każdego z uczestników czekał słodki poczęstunek, serwis kawowy i świeżo wypiekane na grillu kiełbaski.

Na zwycięzców czekały puchary, które otrzymał zawodnik najlepszy w danej konkurencji. Dodatkowo spośród biorących udział losowano dwie osoby z każdej kategorii, które otrzymały pamiątkowe koszulki. Walka była zacięta, ale zgodna z zasadami fair play.

Wyniki Igrzysk Rekreacyjnych 2019 “Aktywność to zdrowie”:

  1. Kręgle Ogrodowe – Mieczysław Wołyniak
  2. Dart Cyfrowy – Schmidt Tadeusz,
  3. Zawijanka golf – Janina Leśniak,
  4. Toczenia piłki po linach – Stanisław Koniwczny,
  5. Strzelanie z łuku młodzieżowego – Helena Wilczyńska,
  6. Rzut Kaloszem w stylu dowolnym – Helena Wilczyńska,
  7. Zapalanie lampionów na czas – Andrzej Juźwiak,
  8. Duże Kubki Speed Stacks – Danuta Tyńska,
  9. Krokiet – Henryk Kolenda,
  10. Klepsydra czasu – Grażyna Karwat,

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/