Strona główna 0_Slider 300 biegaczy na starcie w Gruszowie!

300 biegaczy na starcie w Gruszowie!

0

Równo za tydzień, 7 września startuje Gruszka Run, projekt który w czerwcu 2019 roku wygrał w konkursie Aktywny Dolny Śląsk. To oddolna inicjatywa mieszkańców małej miejscowości Gruszów, w którą z biegiem czasu włączali i włączają się kolejne osoby.

Na starcie stanie 200 dorosłych i 100 młodych biegaczy z całego Dolnego Śląska. Zainteresowanie zawodami było wyjątkowo duże, a zapisy na bieg zakończyły się w zeszłym miesiącu. Jak zapowiadają organizatorzy, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przyjechać do Gruszowa i wziąć udział w kibicowaniu oraz rodzinno-sportowym pikniku, który trwał będzie do samego wieczora. Od kilku dni trwają prace związane z przygotowaniem terenu. Włączają się w nie mieszkańcy Gruszowa, a także okolicznych miejscowości.

W trakcie wydarzenia rozegrane zostaną zawody na dystansach 4,5 km i 9 km. Dzieci i młodzież zmierzą się w biegach małej, średniej, dużej i dojrzałej gruszki. Organizatorzy zapewniają medale, statuetki oraz atrakcyjne pakiety startowe dla wszystkich zawodników. Po biegu wśród wszystkich biegaczy zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. W okolicznym urokliwym sadzie będzie można spędzić czas na leżakach i hamakach, delektując się potrawami przygotowanymi przez Sołectwo Gruszów.

Projekt jest realizowany w ramach programu Aktywny Dolny Śląsk. Organizatorzy: Gminny Ludowy Klub Sportowy Marcinowice, Sołectwo Gruszów, Gmina Marcinowice. Wydarzenie wspierają: Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, Pałac Gruszów – sponsor głównych nagród dla zawodników, Wilo Polska i Sonel – sponsor nagród rzeczowych dla uczestników biegu, Bonart – dostawca wody, Ochotnicza Straż Pożarna w Śmiałowicach, Klub Biegacza Sobótka, Świdnicka Grupa Biegowa i Sołectwa Gminy Marcinowice.

Szczegóły dotyczące biegu znajdziecie na www.facebook.com/GruszkaRun