Strona główna 0_Slider 10 pijanych kierowców złapanych w weekend. Rekordzista wydmuchał ponad 2,5 promila

10 pijanych kierowców złapanych w weekend. Rekordzista wydmuchał ponad 2,5 promila

0

Świdniccy policjanci już wielokrotnie zwracali się do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż zdarzają się osoby nieodpowiedzialne, które decydują się na jazdę na “podwójnym gazie”.

Wśród zatrzymanych znalazł się 33-latek kierujący ciężarowym MAN-em, który w okolicy Tworzyjanowa stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu

Tylko w ciągu ostatniego weekendu, od 9 do 11 sierpnia, świdniccy policjanci zatrzymali dziesięciu kierujących pod wpływem alkoholu. – Rekordzistą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który kierując zestawem pojazdów ciężarowych dopuścił się tego w stanie nietrzeźwości mając ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Kolejnym przypadkiem braku odpowiedzialności wykazał się 61-letni kierujący samochodem osobowym, również mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który prowadził pojazd marki Peugeot mając blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie – mówi Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.

Policjanci ponownie apelują o trzeźwą jazdę. – Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę – przypomina Szczepaniak.

/KPP Świdnica, opr. mn/