Strona główna 112 Trzy razy kradł paliwo w Wałbrzychu. Mieszkaniec Mokrzeszowa złapany

Trzy razy kradł paliwo w Wałbrzychu. Mieszkaniec Mokrzeszowa złapany

0

Podjeżdżał tym samym samochodem osobowym pod dystrybutor paliwa – za każdym razem zmieniając tablice rejestracyjne – tankował do przygotowanych specjalnie na tę okazję zbiorników i odjeżdżał. W ręce wałbrzyskich policjantów wpadł 34-latek z powiatu świdnickiego, który odpowie za trzykrotną kradzież paliwa.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy trzykrotnie pojawił się na tej samej stacji benzynowej znajdującej przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu z przygotowanymi pojemnikami na paliwo i łącznie zatankował kilkaset litrów oleju napędowego, powodując straty na kwotę ponad 2 tysięcy złotych – relacjonuje Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. Jak ustalili miejscowi funkcjonariusze, sprawcą trzech zgłoszonych kradzieży była ta sama osoba.

Aby zmylić funkcjonariuszy mieszkający na co dzień w Mokrzeszowie 34-latek za każdym razem umieszczał na pojeździe inne tablice rejestracyjne. Mieszkaniec powiatu świdnickiego podczas czynności procesowych złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do popełnienia wszystkich czynów i stanie teraz przed sądem – dodaje Świeży. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykuł10 pijanych kierowców złapanych w weekend. Rekordzista wydmuchał ponad 2,5 promila
Następny artykułNowy film Quentina Tarantino już wkrótce w polskich kinach [ROZWIĄZANIE KONKURSU]