Strona główna 0_Slider Spora suma skradziona z auta. Nieoficjalnie: chodzi o milion złotych

Spora suma skradziona z auta. Nieoficjalnie: chodzi o milion złotych

15

Trwają poszukiwania sprawców kradzieży, do której doszło we wtorkowe popołudnie na osiedlu Zwierzynieckim w Świdnicy. Z auta zaparkowanego na ulicy Wilczej skradziono znaczną ilość gotówki. Według nieoficjalnych ustaleń chodzi nawet o milion złotych.

Do kradzieży doszło we wtorek, około godziny 15.20. Nieznani sprawcy wybili szybę w samochodzie, zabrali z niego gotówkę, a następnie odjechali swoim autem w kierunku ulicy Ofiar Oświęcimskich.

Jak mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji, służby faktycznie otrzymały zgłoszenie o kradzieży. – Na miejscu prowadzone są czynności. Do czasu ich zakończenia, a także dla dobra śledztwa, nie możemy ujawniać szczegółów zdarzenia – tłumaczy.

Według wciąż nieoficjalnych informacji, mężczyzna zgłaszający rabunek miał poinformować policję, że skradziony został milion złotych. – Zgłoszenie pochodziło od poszkodowanego. Mogę powiedzieć tylko, że mowa jest o bardzo dużej kwocie, rzadko spotykanej – dodaje Monika Kaleta z dolnośląskiej policji. Kolejne doniesienia mówią już o kwocie niższej od tej zadeklarowanej przez okradzionego – około 650 tys. złotych.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDawcy pilnie poszukiwani. Centra krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi
Następny artykułJednooki Torx. Kto go przygarnie?