Strona główna Wydarzenia Zdobyli środki w konkursie “WzMOCnij swoje otoczenie”

Zdobyli środki w konkursie “WzMOCnij swoje otoczenie”

0

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Wśród beneficjentów znalazły się Gmina Dobromierz, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach, a także Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu.

zdjęcie ilustracyjne

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej i aktywizacją życia społecznego i kulturalnego. Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się 236 uczestników, którzy złożyli łącznie 285 wniosków. Największą popularnością cieszyły się projekty związane z oświatą (24%) i rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej (21%). Równie popularną kategorią była mała infrastruktura (18%). Łączna wartość nagrodzonych projektów w konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie” to ponad 1,6 mln złotych. Część środków z tej puli trafi do powiatu świdnickiego.

Urząd Gminy Dobromierz zdobył grant w wysokości 20 tys. zł netto na doposażenie placu zabaw w Kłaczynie, obejmujące zakup zestawu linowego wraz z montażem. Cały obszar znajdujący się na terenie przy świetlicy wiejskiej w Kłaczynie ma się stać nowoczesnym kompleksem rekreacyjnym, z którego korzystać będą mogły dzieci w każdej grupie wiekowej.

Środki trafią również do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu na realizację projektu “Rozwińmy skrzydła!” (zakup na rzecz świetlicy szkolnej, wielofunkcyjnej multimedialnej tablicy i sprzętu, wspierającego edukację i rozwój dzieci, przygotowanie i realizacja warsztatów i lekcji dla dzieci m.in. z zakresu ochrony środowiska), do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach na projekt “Zakoduj swoją przyszłość” (zajęcia edukacyjne skierowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z wykorzystaniem maty edukacyjnej „Kodowanie na dywanie”, a także dla osób o szczególnych potrzebach edukacyjnych), a także do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy na realizację projektu “Międzypokoleniowe centrum aktywności MegaMOCni – wspólna praca i odpowiedzialność” (utworzone zostaną strefy aktywności w sołectwie Grodziszcze – powstanie część rekreacyjna do ćwiczeń fitness, uruchomiona zostanie trasa rowerowa).

/mn/