Strona główna 0_Slider Chcą zachować pamięć o Kristinie. Zbierają środki na budowę placu zabaw jej...

Chcą zachować pamięć o Kristinie. Zbierają środki na budowę placu zabaw jej imienia

3

Mieszkańcy Mrowin, miejscowy radny, sołtys i rada sołecka, a także dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Mrowinach wystąpili z inicjatywą budowy placu zabaw dla upamiętnienia 10-letniej Kristiny. – Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć piękną inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin, przyjaciół, koleżanek i kolegów Kristiny, po to, by zachować i pielęgnować pamięć o niej – tłumaczą pomysłodawcy i apelują o wsparcie ich inicjatywy.

Kilka dni temu pożegnaliśmy naszą przyjaciółkę, ukochaną koleżankę, uczennicę Kristinę. To brutalne morderstwo spowodowało zachwianie równowagi i poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mrowin, ale szczególnie tych najmłodszych – dzieci, jej przyjaciół, koleżanek i kolegów. Ci najmłodsi cierpią najbardziej, ponieważ nie jesteśmy w stanie im do końca wytłumaczyć tej okrutnej tragedii i utraty bliskiej osoby. Jednak nie możemy bezradnie przejść do szarej codzienności – tłumaczą członkowie Komitetu Społecznego „Zachowajmy pamięć o Kristinie”.

Chcemy stworzyć dla wszystkich dzieci z Mrowin bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą one mogły spędzać swój wolny czas. Pragniemy w pierwszą rocznicę śmierci otworzyć Plac Zabaw imienia Kristiny w Mrowinach. Niech to miejsce będzie pamiątką po niej, żywym pomnikiem, symbolem zjednoczenia ludzi wielkich serc. Plac zabaw jest odpowiedzią na potrzeby najmłodszych. Wstępnie planujemy, aby plac zabaw powstał w miejscu najbardziej dostępnym dla wszystkich dzieci – w okolicach stadionu sportowego, w pobliżu zbudowanej niedawno siłowni zewnętrznej, z której korzystają dorośli mieszkańcy wsi. Plac będzie ogrodzony i monitorowany, tak by przebywające tu dzieci były naprawdę bezpieczne – wyjaśniają inicjatorzy.

Zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy jednoczą się z nimi w bólu i żałobie. – Zjednoczcie się z nami w tworzeniu tej wspaniałej inicjatywy na rzecz dzieci z Mrowin, przyjaciół i kolegów Kristiny. Prosimy szlachetnych darczyńców o wpłatę pieniędzy na konto Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja” BZ WBK 68 1090 2369 0000 0001 0310 6306 z dopiskiem: „Zachowajmy pamięć o Kristinie”. Niech to miejsce powstanie na Jej pamiątkę, aby nawet z największego zła można było wyprowadzić dobro – podkreślają organizatorzy zbiórki.

Przypomnijmy, 13 czerwca około godziny 13.00 10-letnia Kristina skończyła lekcje w szkole w Mrowinach. Ostatni raz była widziana przy ulicy Wojska Polskiego przy stadionie. Nie wracała do domu i rodzina na własną rękę rozpoczęła poszukiwania. Po południu w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy matka dziewczynki zgłosiła oficjalnie zaginięcie córki. W poszukiwania dziewczynki włączyła się lokalna społeczność, strażacy i policjanci. Po godzinie 17.00 ciało dziecka w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem znalazła przypadkowa osoba. Jak wykazała sekcja zwłok przeprowadzona na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzewany o dokonanie zbrodni 22-letni Jakub A. został zatrzymany 16 czerwca. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

/opr. mn/

Poprzedni artykułZdobyli środki w konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie”
Następny artykułGroźnie wyglądający wypadek na krajowej „piątce”