Strona główna 112 Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

2

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali 59-letniego kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. Mężczyzna w chwili zatrzymania pędził z prędkością 102 km/h.

2 lipca, około godziny 7.10, policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie Świdnicy 59-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który o wiele za szybko pędził samochodem osobowym marki Citroen Berlingo. Na ograniczeniu do “pięćdziesiątki” jechał ponad dwa razy szybciej niż pozwalają na to przepisy, gnając z prędkością aż 102 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych, 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące. – Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy – przypomina rzecznik KPP w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/