Strona główna 0_Slider Wyciek gazu na Osiedlu Młodych

Wyciek gazu na Osiedlu Młodych [FOTO][Aktualizacja]

1

Przed godziną jedenastą strażacy odebrali zgłoszenie o gazie, wydobywającym się  z ziemi przy ul Kozara-Słobódzkiego. Na miejsce wezwana została grupa ratownictwa chemicznego i pogotowie gazowe.

Do gazu dodawana jest sztuczna woń i specyficzny zapach wyczuli pracownicy po zdjęciu ziemi – mówi Paweł Szydłowski z PSP w Świdnicy. – Nasze urządzenia nie wykazały obecności gazu, ale zapach jest ewidentny – mówi i dodaje, że z informacji firmy przeprowadzającej prace ziemne na planach w tym miejscu nie ma żadnych instalacji gazowych. – Miejsce muszą sprawdzić fachowcy. Zagrożenia dla okolicznych budynków nie ma – mówi Szydłowski.

Na miejscu jest 5 jednostek straży pożarnej, policja i pogotowie gazowe.

W miejscu, gdzie trwa akcja, trwają przygotowania do budowy budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w którym mają powstać mieszkania, filia biblioteki i klub seniora.

Aktualizacja: Po sprawdzeniu okazało się, że na obrzeżu wykopu znajduje się rura gazowa, ale nie została uszkodzona. – Jak stwierdzili fachowcy z pogotowia gazowego, wydobywający się zapach gazu związany jest z procesami gnilnymi, zachodzącymi pod ziemią. Mierniki nie wykazały obecności gazu, w związku z czym nie ma zagrożenia wybuchem. Rurociąg ma zostać zabezpieczony – mówi Paweł Szydłowski.

/asz/

Zdjęcia czytelnika:

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułLokalizacja wyłączonego telefonu – czy to możliwe?
Następny artykułMuminki na najwyższym stopniu podium. Kto znalazł się w drużynie MVP?