Strona główna Wydarzenia Lokalizacja wyłączonego telefonu – czy to możliwe?

Lokalizacja wyłączonego telefonu – czy to możliwe?

0

Wiele serwisów i firm oferuje nam możliwość zlokalizowania telefonu nawet jeśli jest wyłączony. Pobierają opłaty za usługę, w ramach której obiecują ustalenie pozycji telefonu, tabletu czy innego urządzenia telekomunikacyjnego. W przypadku kiedy lokalizowane przez nas urządzenie jest używane, a nawet po prostu włączone, jest to jak najbardziej możliwe. Możemy namierzyć taki telefon za pomocą sieci gsm, na podstawie adresów IP, z których ten telefon loguje się do sieci, czy też namierzyć możemy za pomocą adresu IMEI.

Czy da się zlokalizować wyłączony telefon komórkowy?
Niestety, mitem jest możliwość zrobienia tego samego z telefonem wyłączonym. Namierzanie możliwe jest tylko w przypadku kiedy urządzeni nadaje jakikolwiek z wymienionych sygnałów. Jeśli urządzenie pozbawione jest zasilania, a zarazem możliwości nadawania jakichkolwiek impulsów, wtedy nie ma żadnej możliwości namierzenia telefonu bez wiedzy właściciela. Jest jeden wyjątek, czyli zainstalowanie w urządzeniu nadajnika GPS. Jak namierzyć telefon za pomocą tego systemu?

GPS (Global Position System) to systemem nawigacji satelitarnej, który pozwala na ustalenie współrzędnych geograficznych telefonu, cechujących się dokładnością nawet do kilku metrów. Na odpowiednie działanie systemu składają się trzy segmenty: segment kosmiczny, który porusza się wokół Ziemi, segment naziemny, który stanowią stacje kontrolne na ziemi oraz segment użytkownika. Niemniej jest to ciężkie do zrealizowania bez wiedzy właściciela, dodatkowo takie urządzenie również potrzebuje zasilania, więc albo musi być to niezależne źródło prądu(np. bateria zewnętrzna, która dodatkowo demaskuje namierzanie), albo telefon musi być cały czas włączony.

Wniosek? Jeśli ktokolwiek oferuje wam usługę namierzania wyłączonego urządzenia telekomunikacyjnego, w waszej głowie powinna zaświecić się lampka „oszust”. Nie dajcie się naciągać wyłudzaczom i wszelkiej maści krętaczom. Żeby namierzyć wyłączony telefon, musiałby on posiadać możliwość nadawania sygnału bez zasilania, co jest fizycznie niemożliwe. Jeśli nawet taka technologia istnieje, to z całą pewnością nie jest dostępna zwykłym użytkownikom. Być może w przyszłości takie rozwiązania staną się codziennością, ale na obecną chwilę nic nam nie wiadomo by to miało się w najbliższym czasie wydarzyć.

A co jeśli chcesz sprawdzić po prostu numer kierunkowy do Warszawy? Wypróbuj internetową książkę telefoniczną, w której znajdziesz również numery kierunkowe do krajów całego świata!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKoncert na żarowskim dworcu kolejowym jako preludium XX Festiwalu Bachowskiego [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWyciek gazu na Osiedlu Młodych [FOTO][Aktualizacja]