Strona główna Wydarzenia Wakacje last minute – jak znaleźć interesujące oferty?

Wakacje last minute – jak znaleźć interesujące oferty?

0

Czas wakacyjnych urlopów w pełni. Wiele osób już kilka miesięcy temu zarezerwowało wybrane wycieczki dla siebie i bliskich, spora część jednak poluje na tzw. oferty last minute. Jak znaleźć ciekawe i tanie propozycje wakacyjne? Sprawdź nasz poradnik.

  1. Czym jest last minute?
  2. Kiedy szukać ofert last minute?
  3. Gdzie znaleźć interesujące oferty?

Czym jest last minute?
Prawdziwe oferty last minute to miejsca w znacznie obniżonej cenie, pojawiające się na kilka, znacznie rzadziej na kilkanaście dni przed wylotem na wakacje. Oferty tego rodzaju wystawiają biura, która nie sprzedały jeszcze wszystkich miejsc na dany turnus lub gdy turysta rezygnuje z wycieczki w ostatniej chwili.

Kiedy szukać ofert last minute?
Na wyjazdy tego rodzaju można polować przez cały rok, jednakże są pewne okresy, w których można znacznie częściej trafić na bardzo atrakcyjne oferty. Pierwszym jest czas przed Bożym Narodzeniem oraz po Nowym Roku. Drugim jest natomiast czas po weekendzie majowym do około połowy czerwca. Jest to dopiero początek sezonu wakacyjnego, biura podróży oraz same hotele oferują więc całkiem atrakcyjne ceny.

Jeśli chodzi natomiast o terminy, w których nie ma co liczyć na ciekawe oferty, to z pewnością należą do nich okresy świąteczne, Sylwester oraz miesiące od lipca do września. W okresie tym bardzo trudno jest trafić na interesują propozycję wycieczki.

Gdzie znaleźć interesujące oferty?
Chcąc znaleźć oferty last minute, dobrze jest regularnie śledzić strony internetowe biur podróży oraz portali zbierających dane o ofertach wielu biur. W zależności od operatora, ciekawe propozycje pojawiają się w serwisie w godzinach popołudniowych lub wieczornych, w konkretny dzień tygodnia, np. środę albo weekend. Warto więc systematycznie sprawdzać wspomniane portale oraz zapisać się do newsletterów i mailingów wysyłanych do klientów.

Kiedy już trafisz na ciekawe i niedrogie wczasy, pamiętaj, że oferta nie będzie na ciebie czekała w nieskończoność. Wolnych miejsc jest maksymalnie kilka, a osób chętnych wielokrotnie więcej. Jeśli więc jesteś zdecydowany, aby w konkretnym terminie wybrać się na zagraniczny urlop, musisz działać szybko i nie wahać się z podjęciem decyzji. Najlepiej jest być wstępnie spakowanym, bowiem ciekawe wyjazdy mogą trafić się dzień przed lub nawet w dzień wylotu. W najlepszej sytuacji są w tym przypadku mieszkańcy dużych miast, którzy mogą szybko dotrzeć na lotnisko.

Polowanie na tzw. lasty to niekiedy trudne, a na pewno dość stresujące zadanie. Szukając ofert tego typu, dobrze jest być przygotowanym zarówno na szybki wyjazd, jak też na sytuację, że w ogóle nie uda nam się kupić nic interesującego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJechał mimo odebranego prawa jazdy. Był też poszukiwany
Następny artykułWypadki na Dolnym Śląsku. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków? Jak najbezpieczniej ubezpieczyć samochód?