Strona główna Wydarzenia Wypadki na Dolnym Śląsku. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków? Jak najbezpieczniej ubezpieczyć...

Wypadki na Dolnym Śląsku. Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków? Jak najbezpieczniej ubezpieczyć samochód?

0

W zeszłym roku, na terenie województwa dolnośląskiego, odnotowano spadek liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Liczba osób rannych również spadła, dając nadzieje na utrzymanie tej tendencji także w 2019 roku.

Wzrost liczby pojazdów na dolnośląskich drogach na szczęście nie sprawił, że liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych, których uczestnicy ponieśli śmierć lub zostali ranni, wzrosła.

Wypadki drogowe zawsze oznaczają dla kogoś szkodę. Porównaj OC wraz z ubezpieczeniem AC, aby dowiedzieć się o najlepszej ochronie. Sprawdź co jeszcze może Ci się przydać na https://porownywarka-oc-ac.pl/porady-ubezpieczeniowe/dodatkowe-pakiety-ac/.

Wypadki drogowe i wzrost liczby zdarzeń z udziałem rowerzystów, na Dolnym Śląsku
Rok 2018, to bez wątpienia rok wzrostu bezpieczeństwa na drodze oraz spadek liczby wypadków. Niestety, analizując poszczególne aspekty z osobna zauważymy, że pomimo tego, że ogólna liczba wypadków na Dolnym Śląsku uległa zmniejszeniu, tak w grupie użytkowników drogi – rowerzystów, liczba wypadków z ich udziałem, wzrosła. Większa skala zjawiska w tej grupie, została zaobserwowana niestety nie tylko pod względem osób rannych, ale również zabitych.

Szacuje się, że ogólna liczba zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, na terenie Dolnego Śląska w 2018 roku, wyniosła około 6575 zdarzeń.

Dolny Śląsk – liczba wypadków drogowych, maleje
W raporcie Komendy Głównej Policji, podsumowującym rok 2018 wykazano, że na terenie województwa dolnośląskiego, liczba wypadków drogowych, uległa zmniejszeniu w stosunku do roku poprzedniego. Jest to fakt z pewnością warty uwagi, ponieważ wpływa on pozytywnie na bezpieczeństwo na dolnośląskich drogach.

Warto wspomnieć, że spadek liczby wypadków drogowych na Dolnym Śląsku w 2018 roku, jest już kolejnym z rzędu przypadkiem zmniejszenia się skali tego zjawiska. Patrząc na ostatnie latach wyraźnie widać, że poziom bezpieczeństwa w tym aspekcie, wzrasta. W ciągu ostatnich 6-ciu lat, dzięki systematycznym spadkom, zmniejszyła się z około 3220 przypadków do dokładnie 2145, w 2018 roku.

Jest to pozytywna zmiana, wykazująca różnicę prawie 1100 zdarzeń drogowych tego typu, mniej.

Spadek liczby wypadków na Dolnym Śląsku – jednak nie wszędzie?
Przedstawione powyżej liczby oraz fakt spadku liczby wypadków w województwie dolnośląskim, to informacje zebrane na podstawie statystyk, dotyczących terenu całego Dolnego Śląska. Jest to wyliczenie, opierające się na średniej dla całego województwa, nie trudno więc się domyślić, że są miejsca na Dolnym Śląsku, gdzie liczba wypadków drogowych zmalała w znacznym stopniu, a w innych niestety wzrosła.

Przytaczając dane dotyczące sytuacji na drogach w obszarach podlegających Komendom Powiatowym w Kłodzku, Lubinie i Bolesławcu nie da się ukryć, że liczba wypadków drogowych na tych terenach wzrosła. Największy wzrost zanotowano w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lubinie, gdzie w 2017 roku doszło do 59 zdarzeń, określonych jako wypadki drogowe, natomiast w 2018 roku, było ich już 51.

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych
Każdego dnia, nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale i w całym kraju, dochodzi do wypadków drogowych.

Statystyki pokazują, że na samym Dolnym Śląsku, corocznie dochodzi do co najmniej 10 wysoce niebezpiecznych wypadków drogowych, którym można zapobiec.

Rzecz w tym, że znaczny odsetek kierowców jest albo ubezpieczony w niepełnym wymiarze, albo w ogóle nie ma ubezpieczenia samochodowego.

Wypadki drogowe występują z różnych powodów. Często kierowcy są rozpraszani za kierownicą, odwracając uwagę od drogi. W innych przypadkach kierowcy mogą się zmęczyć po spędzeniu wielu godzin za kierownicą, co skutkuje niemożliwymi do uniknięcia błędami.

Czasem zdarzają się wypadki z kilku powodów, od złej widoczności do niebezpiecznego stanu drogi. Zdarza się również, że to inni kierowcy nie zachowują ostrożności. Chociaż przyczyny wypadków mogą się różnić, konsekwencje są często takie same, co skutkuje wszystkim, począwszy od uszkodzeń pojazdów i mienia, aż po poważne obrażenia.

Świadomość kierowców a zapobieganie wypadkom drogowym
Udział w wypadku samochodowym może prowadzić do kilku niepożądanych konsekwencji, w tym trwałych obrażeń, narażenia na utratę zarobków itp. Dlaczego nie zrobić wszystkiego, aby uniknąć wypadku samochodowego? Aby wiedzieć jak im zapobiegać, musisz być świadomy kilku przyczyn.

Chociaż niektóre z nich mogą wydawać się oczywiste i niezasługujące na uwagę doświadczonych kierowców, świadomość ich istnienia ma na celu edukację wszystkich poziomów kierowców, od nastoletniego kierowcy, który właśnie otrzymał prawo jazdy, do starszego kierowcy z 40-letnim doświadczeniem za kierownicą. Nauka jazdy samochodem zajmuje wiele godzin instruktażowych za kierownicą, zwłaszcza jeśli kierowca chce uniknąć wypadków samochodowych. Uwierz, że dobrze jest poświęcić te kilka minut na pozyskanie informacji, które co prawda być może już posiadasz, jednak, jeśli chodzi o zdrowie i życie ludzkie, warto jest je sobie od czasu do czasu przypomnieć.

Chroń siebie, korzystając z najbezpieczniejszego ubezpieczenia
Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, najlepszym sposobem ochrony przed skutkami wypadków drogowych jest niezawodne, kompleksowe ubezpieczenie. Polisy ubezpieczeniowe wahają się od standardowych ubezpieczeń samochodowych po ubezpieczenia samochodów zaawansowane, z dodatkowymi opcjami jak NNW czy assistance.

Obecnie, najbardziej korzystne ubezpieczenie samochodu, proponuje Aviva – sprawdzisz to w porównywarce OC/AC https://porownywarka-oc-ac.pl/aviva/ . Aviva jest jednym z obecnie najlepszych dostawców usług ubezpieczeniowych na rynku, jeśli chodzi o ubezpieczenia pojazdów. Jeśli więc czeka Cię odnowienie ubezpieczenia OC lub AC sprawdź, które towarzystwo ubezpieczeniowe, może zaoferować Ci najbardziej korzystne warunki współpracy.

Pamiętaj, że w sytuacji, kiedy chodzi o życie i zdrowie Twoje lub innych, warto przemyśleć swoje wybory i zdecydować mądrze.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWakacje last minute – jak znaleźć interesujące oferty?
Następny artykuł️Po gradobiciu nad regionem: w gminie Marcinowice liczą straty