Strona główna 112 Jechał mimo odebranego prawa jazdy. Był też poszukiwany

Jechał mimo odebranego prawa jazdy. Był też poszukiwany

0

Policjanci ze Świebodzic zatrzymali mężczyznę, który nie tylko zlekceważył postanowienie sądu i pomimo zakazu wsiadł za kierownicę samochodu, ale także był poszukiwany celem odbycia kary więzienia.

W niedzielę, w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach patrolujący teren miasta zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Peugeot 307. 39-latek nie posiadał przy sobie blankietu prawa jazdy, gdyż jak się okazało ma czynny do marca 2022 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne co mężczyzna ma na sumieniu. 39-letni mieszkaniec powiatu bowiem był poszukiwany do odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi w Zakładzie Karnym – dodaje Ząbek.

39-latek będzie odpowiadał również karnie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

/KPP Świdnica, opr. mn/