Strona główna 0_Slider Światowe gwiazdy jeździectwa od piątku w Morawie

Światowe gwiazdy jeździectwa od piątku w Morawie

0

Ponad 270 koni, osiem konkursów i wybitne sportowe nazwiska… Startuje Strzegom Summer Tour, międzynarodowe zawody w WKKW. Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego nazwany jest także jeździeckim triatlonem. To jedna z najtrudniejszych dyscyplin konnych podczas której para koń-jeździec musi zaliczyć trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki przez przeszkody.

Przez trzy dni jeździeckie pary z 18 krajów zmierzą się w czterech konkursach międzynarodowych oraz czterech krajowych o różnym stopniu trudności. Na listach startowych znalazły się wybitne nazwiska ze światowej czołówki wkkw-istów, m.in. weterana strzegomskich zawodów, Niemca Michaela Junga – multimedalisty, aktualnego i podwójnego mistrza olimpijskiego oraz pierwszego zawodnika, który posiadał jednocześnie tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego, jego rodaków: Sandry Auffarth, brązowej medalistki olimpijskiej i mistrzyni świata oraz Dirka Schrade i Andreasa Dibowskiego, mistrzów olimpijskich w klasyfikacji drużynowej. Wśród polskich reprezentantów zobaczymy m.in. Jana Kamińskiego, Mateusza Kiempę i Mariusza Kleniuka.

Zawody rozpoczną się już w piątek. W ciągu pierwszego i drugiego dnia zawodnicy zaprezentują się w próbie ujeżdżenia. Cross, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie, najbardziej spektakularna próba zostanie rozegrany w sobotę i w niedzielę. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Program zawodów

Piątek, 02.08.2019
08.00 – 18.00 – ujeżdżenie

Sobota, 03.08.2019
8.00 – 12.00 – ujeżdżenie
8.00 – 14.00 – skoki
9.30 – 17.30 – cross

Niedziela, 04.08.2019
9.30 – 14.00 – cross
10.00 – 18.00 – skoki

/LKS Stragona, FOTO: Mariusz Chmieliński/