Strona główna 112 Na ograniczeniu do “pięćdziesięciu” pędził 127 km/h

Na ograniczeniu do “pięćdziesięciu” pędził 127 km/h

1

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali na terenie gminy Strzegom kierowcę Renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość o blisko 80 km/h.

Policjanci ze świdnickiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnego kierującego, który w terenie zabudowanym jechał o wiele szybciej niż pozwalają na to przepisy. 27-letni mężczyzna, na ograniczeniu do “pięćdziesiątki” jechał z prędkością aż 127 km/h – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny i 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/