Strona główna Bez kategorii Strażnicy miejscy dla najmłodszych

Strażnicy miejscy dla najmłodszych

0

Straż miejska aktywnie włączyła się w VI edycję Miasta Dzieci w Świdnicy. Dla najmłodszych funkcjonariusze przygotowali atrakcyjne zadania w terenowej „jednostce”.

-Dzień pracy w naszej jednostce rozpoczął się od prawdziwej odprawy prowadzonej przez starszego inspektora Krzysztofa Grzegorczyka. Przydzielono zadania, wyznaczono rejony i wskazano dowódców patroli. Działaniami kierował dyżurny, do którego drogą radiową spływały informacje o realizowanych zadaniach. Uruchomiono mobilny punkt monitoringu wizyjnego, którego operator wypatrzył wiele nieprawidłowości – opisuje SM na swojej stronie. Miedzy innymi mali funkcjonariusze musieli zając się interwencją ws. broni, znalezionej na skwerze.

-Broń zabezpieczono i wezwano saperów. Drugi patrol został skierowany w inne miejsce, gdzie mieszkaniec naszego miasta zauważył podejrzane pojemniki po substancjach toksycznych. Teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą i wezwano jednostkę ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej. Kolejny patrol interweniował w stosunku do osoby, która nie posprzątała odchodów po swoim piesku, tym razem skończyło się na pouczeniu. Niestety, kierowca który zaparkował na terenie zielonym nie miał już tyle szczęścia. Sprawa zakończyła się mandatem karnym – czytamy w opisie działań.

Choć to tylko zabawa, wszyscy bardzo poważnie realizowali przydzielone zadania. Na zakończenie wizyty w terenowej Komendzie Straży Miejskiej Świdnicy każdy z uczestników zabawy otrzymał drobny upominek, komiks „EKO RADY INSPEKTORA JAŚKA”. Podobne atrakcje czekają na dzieci podczas rozpoczynającego się II turnusu.

/opr.red./

Poprzedni artykułPięciolatek po upadku z czwartego piętra miał ogromne szczęście. Prokuratura wszczyna postępowanie
Następny artykułZnów ratowali podtrute bociany