Strona główna 0_Slider Sprawa zabójstwa Kristiny z Mrowin. Aresztowany Jakub A. stawia żądania

Sprawa zabójstwa Kristiny z Mrowin. Aresztowany Jakub A. stawia żądania

7

Codziennego dostępu do świeżej prasy i telewizora, przeniesienia do celi ze znajomym, a także cofnięcia nadanej mu kategorii „niebezpiecznego” ma się domagać 22-letni Jakub A., który przyznał się do zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. Jak donosi „Gazeta Wyborcza” mężczyzna najprawdopodobniej zostanie przeniesiony na zamknięty oddział szpitalny, gdzie zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej.

Przypomnijmy, 13 czerwca, około godziny 13.00 doszło do zaginięcia 10-letniej Kristiny z Mrowin. W godzinach wieczornych ciało dziecka odnaleziono w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem. Przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzewany o dokonanie zbrodni 22-letni Jakub A. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Komisja penitencjarna zadecydowała o tym, żeby mężczyźnie nadać status więźnia tzw. „niebezpiecznego”. W chwili obecnej Jakub A. osadzony jest w jednym z zakładów karnych przystosowanych do przebywania w nim tej kategorii więźniów. Mężczyzna przebywa w jednoosobowej, monitorowanej całą dobę celi mieszkalnej – tłumaczyła ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Jak ustaliła „Wyborcza”, 22-latek przebywa obecnie na terenie zakładu karnego w Wołowie.

Według ustaleń dziennika, aby uniknąć kontaktu z innymi osadzonymi, celę Jakuba A. objęto „kordonem buforowym”, co oznacza, że cele, które sąsiadują przez ścianę z jego celą, pozostają puste. Do ciągłej obserwacji jego celi został wyznaczony specjalny funkcjonariusz służby więziennej. – Jakub A. jest grzeczny, ale bardzo roszczeniowy. Zażądał np. codziennego dostępu do świeżej prasy i telewizora. Protestuje też przeciwko objęciu go „enką”, a nawet sugerował, żeby przenieść go do celi z jakimś znajomym, który też odbywa tu karę – twierdzą w rozmowie z „Wyborczą” osoby znające szczegóły osadzenia Jakuba A.

Nie jest wykluczone, że mężczyzna zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej na zamkniętym oddziale szpitalnym. Decyzja w sprawie przeniesienia 22-latka zależeć będzie od opinii biegłych, którzy już dwukrotnie mieli badać Jakuba A.

/mn/

Poprzedni artykułMistrzowie gitary zagrają w Krzyżowej [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułPaczka pod kontrolą