Strona główna Wydarzenia Paczka pod kontrolą

Paczka pod kontrolą

0

Nadawanie przesyłek to codzienność, która jest obecne w życiu wielu osób. Każdy z nich chociaż raz miał z pewnością sytuacje, że nie nadana paczka nie dotarła we wskazanym terminie do odbiorcy, wtedy zaczyna się nerwowa atmosfera. Odbiorca zaczyna podejrzewać nadawcę o oszustwo, a sam nadawca jest bezsilny. W końcu sytuacje losowe zdarzają się każdemu.

Awaria w sortowni, poślizgi kurierów spowodowane utrudnieniami na drodze i wiele innych czynników to sytuacje, jakie powodują opóźnienia w dostarczaniu przesyłek. Dlatego, aby móc w spokoju cieszyć się usług kurierskich zawsze warto pamiętać o możliwości śledzenia paczki, aby nie zadawać sobie problematycznego pytania, gdzie jest moja paczka.

Jak działa śledzenie przesyłki
Chcąc zrozumieć proces, który pozwala na śledzenie przesyłki, warto wiedzieć o tym, że proces kurski jest w pełni zautomatyzowany. Od razu po nadaniu przesyłki dostaje ona swój własny unikalny numer, który jest jak imię i nazwisko dla nas, to właśnie za jego pomocą pracownicy wyszukują je w systemie, a także umieszczają w odpowiednich magazynach. Nadając przesyłkę, po jej odbiorze przez kuriera trafia ona najpierw do sortowni lokalnej, najczęściej jednej dla danego regionu. Tam jest także rejestrowana poprzez zeskanowanie swojego numeru. Z tego miejsca jest przekazywana do głównej sortowni, gdzie także system rejestruje jej wpłynięcia.

Po tych etapach przesyłka trafia do sortowni regionalnej w rejonie odbiorcy, gdzie pracownicy szanują jej obecność. W momencie, kiedy o poranku kurier odbiera paczki do rozwiezienia, każda z nich jest przypisywana do danego kuriera. Dzięki wszystkim tym procesom skanowania każda osoba ma możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się jego paczka i jak długa jeszcze droga pozostała do jej dostarczenia do odbiorcy. Większość firm kurierskich tak jak na przykład firma InPost umieszczają na swojej stronie specjalne okienko, które pozwala na wpisywanie unikalne nadanych numerów przesyłek w celu przeskanowania ich trasy. W momencie, kiedy o wpisaniu wyświetla się komunikat, że paczka znajduje się aktualnie w doręczeniu można mieć pewność, że zostanie ona danego dnia doręczona przez kuriera do odbiorcy.

Wygoda i duże możliwości
Duża liczba firm kurierskich umożliwia swoim klientom na sprawdzenie więcej niż jednej przesyłki, wtedy wydarzy się jedyne wpisać danym oknie więcej niż jeden numer, najczęściej oddzielając go za pomocą przecinków. Chcąc uniknąć niecierpliwych pytań, warto od razu po nadaniu przesyłki przekazać jej numer dla przyszłego odbiorcy wraz ze wskazówkami, w jaki sposób samodzielnie może on sprawdzić trasę swojej paczki. Taka sama zasad panuje, jeśli to Ty zamawiasz przesyłkę.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSprawa zabójstwa Kristiny z Mrowin. Aresztowany Jakub A. stawia żądania
Następny artykułPomogli choremu, który miał być pijany. Interwencje strażników miejskich