Strona główna Kultura Ruszają prelekcje o lokalnej historii

Ruszają prelekcje o lokalnej historii

0

PreLEKCJE o lokalnej historii to bezpłatne spotkania historyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, które odbędą się na terenach wiejskich Gminy Żarów. Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl dzięki dofinansowaniu, które przyznało Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra.

Rozwijając projekt z zakresu edukacji historycznej biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów, organizatorzy cyklu edukacyjnego zapraszają na trzy spotkania tematyczne.

Podczas każdego spotkania zostanie przeprowadzona prelekcja historyczna na jeden z trzech tematów, które zostaną omówione na podstawie prezentacji multimedialnej, ale także wybranych eksponatów, które codziennie można oglądać na żarowskim Regale pamięci. – Podczas spotkania zaprezentujemy wybrane eksponaty Biblioteki dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów, które codziennie można oglądać w siedzibie żarowskiej Biblioteki Publicznej, która od samego początku jest partnerem naszego projektu – dodaje Tomasz Nycz z Fundacji Inicjatywa B.

Czekają nas rozmowy i wspomnienia. Jeśli posiadasz w albumach rodzinnych fotografie, które mogą być przydatne w prelekcji, zabierz je ze sobą. Na miejscu skopiujemy zdjęcia, a oryginał zwrócimy w nienaruszonym stanie. Jeśli chcesz podzielić się innymi dokumentami, również weź je na spotkanie i buduj z nami: PreLEKCJE o lokalnej historii – apelują organizatorzy.

PreLEKCJE o lokalnej historii odbędą się w trzech wsiach Gminy Żarów: w Krukowie, w Mrowinach oraz w Wierzbnej.

02.08.2019 – 20:00
– Kościoły katolickie na terenie Gminy Żarów
– Kruków (Świetlica)
– Partner: Stowarzyszenie „Nasz Kruków”
– Prowadzenie: Maciej Wabik

04.08.2019 – 20:00
– Spacerem po Żarowie w oparciu o zbiór przedwojennych kartek pocztowych
– Mrowiny (Świetlica)
– Partner: Stowarzyszenie „Mrowiny na swoim”
– Prowadzenie: Maciej Wabik

10.08.2019 – 20:00
– Historia huty Idy i Marii k/ Żarowa
– Wierzbna (Świetlica)
– Partner: Stowarzyszenie Wierzbna D.R
– Prowadzenie: Zbigniew Malicki

Poprzedni artykułZamiast wstęgi – koncert. Filharmonicy na otwarcie mostu w Zagórzu
Następny artykułCo słychać w obozie siatkarek Polonii Świdnica?