Strona główna Sport Siatkówka Co słychać w obozie siatkarek Polonii Świdnica?

Co słychać w obozie siatkarek Polonii Świdnica?

0

W poniedziałek, 5 sierpnia przygotowania do nowego sezonu rozpoczną siatkarki pierwszej drużyny MKS-u Polonia Świdnica. Drugoligowe zmagania rozpoczną się dokładnie dwa miesiące później, a podopieczne Magdaleny Sadowskiej podejmą na swoim parkiecie Sokoła Radzionków. W kadrze seniorek szykuje się trochę zmian.

Siatkarki, które pozostaną w szeregach pierwszej drużyny to: Klaudia Kołodziejczak, Wiktoria Gałązka, Ewa Woźniak i Eliza Gierwatowska. Barwy klubowe zmieniają kontuzjowana Anna Maziakowska, Sandra Mielczarek, Anna Śmidowicz oraz Paulina Jewiarz (wypożyczona do GLKS Sobieski Oława). Natalia Gezella i Aleksandra Małodobra pozostają nadal na tzw. wypożyczeniu w MKS-ie Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Armelle Fernandez prawdopodobnie kolejny sezon rozpocznie we francuskim klubie. W biało-zielonych barwach nie zobaczymy również Katarzyny Bojko. W bieżącym sezonie w jednej grupie szkoleniowej będą trenowały seniorki i juniorki pod opieką trenerki Magdaleny Sadowskiej. Zajęcia rozpoczną się 5 sierpnia od treningów na boiskach siatkówki plażowej, a następnie korzystając z obiektów OSiR-u przeprowadzony zostanie obóz sportowy w Świdnicy – tłumaczy Grażyna Działowska, prezes MKS-u Polonia Świdnica.

Młodziczki i kadetki swoje przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczną z kolei 12 sierpnia. Tydzień później zawodniczki wyjadą na zgrupowanie sportowe w Nowej Rudzie. W obozie wezmą udział najmłodsze siatkarki świdnickiego klubu z Grupy Środowiskowej (trenerzy: Tomasz Gołowkin i Katarzyna Czapla). Szkoleniowcem młodziczek będzie Michał Tomiałowicz, a kadetek Maciej Leński.

Młodziczki, kadetki i juniorki będą uczestniczyły w rozgrywkach Ligi Dolnego Śląska, a seniorki wspomagane juniorkami rozgrywać będą mecze w II lidze. We wrześniu odbędzie się IX Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Dziewcząt. W terminie 14-15 września powalczą kadetki, a tydzień później młodziczki i juniorki.

/MDvR/