Strona główna Sport Moto Rośnie kolejny brylant kartingu halowego!

Rośnie kolejny brylant kartingu halowego!

0

Pomimo że halowy karting uprawia od roku, to już może pochwalić się sporymi sukcesami. 12-letni Szymon Łukomski ze Świdnicy jest stworzony do ścigania. W końcówce czerwca został mistrzem Dolnego Śląska w kategorii juniorów i sięgnął po tytuł II wicemistrza Dolnego Śląska w kategorii seniorów. W obu przypadkach mierzył się ze starszymi od siebie rywalami!

Szymon przygodę z kartingiem halowym rozpoczął 30 sierpnia 2018 roku. Zaczęło się bardzo niewinnie od prezentu jaki dostał od wujka na swoje 11. urodziny w postaci karnetu na świdnicki tor kartingowy M3Racing. Już pierwsza jazda sprawiła mu wiele frajdy, a każda kolejna wciągała go bezgranicznie. Jako zagorzały fan Formuły 1 pokochał karting całym sercem. Swoje umiejętności doszlifował w szkółce kartingowej pod okiem Michała Ryndzionka, utytułowanego zawodnika kartingowego. Od lutego 2019 roku uczestniczy w zawodach amatorskich organizowanych przez Wrocław Racing Center oraz jest zawodnikiem Hussarya Karting Academy. Na swoim koncie ma dwa z rzędu zwycięstwa w wyścigu Last Man Standing, staje na podium 2Heats, a w rankingu TopDrive został kierowcą maja – wylicza Marcin Łukomski, tata naszego młodego zawodnika.

W trakcie Mistrzostw Dolnego Śląska w kartingu halowym (4 rundy trwające od 13 maja do 17 czerwca), Szymon zdobył tytuł II wicemistrza Dolnego Śląska w kategorii seniorów. W piątek, 28 czerwca był z kolei bezkonkurencyjny podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii juniorów. – Szymon zdecydował się na start w kategorii juniorów, rywalizując ze starszymi od siebie zawodnikami z całej Polski i zdobył maksymalną ilość punktów w każdym z czterech wyścigów. W każdym notował rekord czasowy okrążenia i zdobywał pole position na starcie do wyścigów, a dodatkowo wykręcił swój życiowy rekord okrążenia na obecnej konfiguracji wrocławskiego toru. Kolejni zawodnicy na podium – Tomasz Walas (Kraków) i Alexander Malec (Wrocław) tracili do niego odpowiednio 40 i 44 punkty – dodaje Marcin Łukomski.

Pełne wyniki mistrzostw dostępne na stronie: www.torkartingowy.eu/mistrzostwa-dolnego-slaska/