Strona główna 0_Slider Kto posprząta brzegi Bystrzycy?

Kto posprząta brzegi Bystrzycy?

2

Kolejny rok z rzędu na zlecenie świdnickiego magistratu prowadzone będą prace związane ze sprzątaniem i koszeniem nabrzeża Bystrzycy. Wkrótce ma zostać wyłoniony wykonawca robót porządkowych.

Pod koniec maja świdniccy radni wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym “Wody Polskie”, oznaczającego przejęcie przez miasto odpowiedzialności za utrzymanie i konserwację koryta oraz nabrzeża świdnickiego odcinka Bystrzycy w 2019 roku. Podobne porozumienia zawierane są od 2016 roku, jednak tym razem uzgodniono zajęcie się także ciekami wodnymi w Parku Centralnym.

Doraźne prace porządkowe w rejonie Witoszówki i Bystrzycy w tym roku już wykonywano. Teraz przyszła pora na wybór firmy, która zajmie się regularnym utrzymaniem samej Bystrzycy i jej sąsiedztwa. W zakresie prac przyszłego wykonawcy, zgodnie z materiałami przetargowymi, znalazło się: “usuwanie samosiewów drzew i krzewów oraz wykaszanie traw i chwastów na brzegach i skarpach oraz w międzywalu, a także prace ziemne w zakresie usuwania zatorów i przytamowań dna koryta rzeki na odcinku rzeki Bystrzycy od mostu drogowego w ul. Esperantystów do mostu drogowego w ul. Przyjaźni”. W tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 42 tys. złotych. Całość zadania nie może kosztować więcej niż 130 tysięcy złotych. Różnicę dopłacą Wody Polskie.

Realizacja prac ma następować w okresie od dnia podpisania umowy do 30 listopada 2019 roku.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

fot. Dariusz Nowaczyński