Strona główna 0_Slider Pobity strażak walczy o powrót do zdrowia. W niedzielę festyn dla Norberta!

Pobity strażak walczy o powrót do zdrowia. W niedzielę festyn dla Norberta!

0

Na co dzień ratował ludzi i ich dobytek, dziś sam potrzebuje pomocy. Norbert Bohonos, strażak z OSP Jaroszów i kierowca karetki, wracając z rodzinnego spaceru został zaatakowany przez pijanych mężczyzn. Po napaści i niefortunnym upadku, mężczyzna walczy z guzem mózgu. Leczenie i rehabilitacja po skomplikowanej operacji usunięcia guza wiążą się ze sporymi kosztami, stąd apel o udzielenie wsparcia. A już jutro festyn na rzecz Norberta!

Pewnej niedzieli wracając z rodziną do domu zostałem zaatakowany przez dwóch osobników których zachowanie wskazywało na stan upojenia alkoholowego. Nie miałem wiele szans po ataku z tyłu. Broniąc się upadłem uderzając głową o beton. Wtedy wszystko się zaczęło. W szpitalu okazało się że w moim mózgu pojawił się gość którego tam nie potrzebuje. Guz… nowy lokator – opowiada strażak.

Jedynym ratunkiem dla mężczyzny jest skomplikowana operacja a później długa rehabilitacja. – Do tej pory prowadziłem jednoosobową działalność, od tego wydarzenia nie mogę pracować, każdy wysiłek jest dla mnie niebezpieczny. Po operacji będę potrzebował minimum roku by wrócić do pełni sił. Niestety w tym czasie muszę przejść kosztowne rehabilitacje na które nie mogę samodzielnie zarobić bo lokator na to nie pozwala. Potrzebuje Waszej pomocy żeby się go pozbyć i móc wrócić do mojej rodziny, dla której świat zatrzymał się w momencie mojego upadku – dodaje pan Norbert.

Do tej pory za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl udało się zebrać ponad 21 tys. złotych na leczenie i rehabilitację po operacji usunięcia guza. Zbiórka wciąż trwa, a ostatnio pojawiła się także inicjatywa organizacji charytatywnego festynu, nad którym patronat objął burmistrz Strzegomia. Impreza, której celem jest pomoc druhowi i ratownikowi, odbędzie się 28 lipca na terenie Orlika w Jaroszowie.

/mn/