Strona główna 0_Slider Piła zadebiutował w I lidze! Z Polonii-Stali Świdnica na zaplecze PKO Ekstraklasy…

Piła zadebiutował w I lidze! Z Polonii-Stali Świdnica na zaplecze PKO Ekstraklasy…

0

Nie tak dawno podpisał profesjonalny kontrakt z pierwszoligowym Chrobrym Głogów i znalazł się w kadrze pierwszego zespołu, a w piątek, 26 lipca zadebiutował już na zapleczu piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Trwa znakomita passa 18-letniego Dominika Piły, który nie tak dawno reprezentował jeszcze barwy Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica!

Występujący na pozycji pomocnika Dominik Piła (rocznik 2001) pojawił się na boisku w 68. minucie. Niestety jego drużyna wyraźnie uległa na wyjeździe Olimpii Grudziądz 0:5. Sukcesu zespołu nie było, ale tą datę z pewnością należy zapamiętać pod kątem debiutu byłego polonisty na zapleczu PKO Ekstraklasy. Dominik Piła barwy Polonii-Stali Świdnica reprezentował przez trzy sezony, przechodząc z Gryfa Świdnica. Później został wypożyczony na rok przez Chrobrego Głogów, a przed sezonem 2018/2019 pozyskany już na zasadzie transferu definitywnego. Przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek przebojem wdarł się do drużyny prowadzonej przez byłego zawodnika Lecha Poznań – Ivana Djurdjevicia. Regularnie grał w sparingach, strzelał gole i zaliczał asysty, a do tego podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Chrobrym Głogów!

Dominik wielkie gratulacje, życzymy powodzenia i czekamy na Twoje kolejne występy w I lidze. Kolejna okazja już niebawem. W piątek, 2 sierpnia Chrobry Głogów podejmie na swoim terenie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Warto odnotować, że w trakcie okresu przygotowawczego kontrakt z klubem z Niecieczy podpisał inny były piłkarz Polonii-Stali Świdnica – Michał Orzechowski!

/MDvR, FOTO:Polonia-Stal Świdnica/Chrobry Głogów/

Poprzedni artykułSpłonęło kolejne pole [FOTO]
Następny artykułPobity strażak walczy o powrót do zdrowia. W niedzielę festyn dla Norberta!