Strona główna 0_Slider Obywatelski pościg za pijanym kierowcą. Jechał popijając piwo

Obywatelski pościg za pijanym kierowcą. Jechał popijając piwo

1

Dzięki wzorowej postawie mieszkańca powiatu wałbrzyskiego udało się zatrzymać 29-latka, który po pijaku jeździł po Świdnicy. Po złapaniu go przez policję okazało się, że mężczyzna miał 2 promile.

zdjęcie ilustracyjne

Do nietypowej akcji doszło w minioną sobotę, około godziny 15.00. Kierujący Fiatem Punto 29-latek zwrócił na siebie uwagę wjeżdżając pod prąd na jedną ze stacji benzynowych, a następnie wyjeżdżając z niej ze sporą prędkością. Nietypową jazdę zauważył inny kierowca, który postanowił upewnić się, czy za kółkiem Fiata nie siedzi pijany kierujący. – Gdy się z nim zrównałem, zauważyłem, że w ręku trzyma puszkę piwa. Od razu zadzwoniłem na 112 i opisałem całą sytuację – relacjonuje pan Kacper.

Od tego momentu mężczyzna postanowił śledzić pijącego kierującego, pozostając w telefonicznym kontakcie z dyżurnym świdnickiej policji i wskazując aktualne położenie 29-latka. – Swoją jazdą mógł doprowadzić do wypadku. Odradzono mi samodzielną próbę zatrzymania jego auta, dlatego czekałem na przyjazd policji – opowiada dalej kierowca.

Na 29-latka w Fiacie policjanci natrafili na pl. św. Małgorzaty. – Mieszkaniec Świdnicy został zatrzymany na ulicy Bolesława Chrobrego. Kolejne badania potwierdziły, że kierował samochodem mając około 2 promili alkoholu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykuł81 stypendiów od wójta Marcinowic
Następny artykułWakacyjne remonty w świdnickich szkołach i przedszkolach