Zwiedzanie o niezwykłej porze ponownie przyciągnęło wielu świdniczan do świdnickiego Muzeum Dawnego Kupiectwa. Podczas Nocy Muzealnej po raz kolejny udostępniło wszystkie zakamarki placówki z bogactwem eksponatów przedstawiających historię Świdnicy, jej kupiecki charakter, dawną codzienność czy piwowarstwo.
Podczas piątkowej Nocy Muzealnej nie zabrakło także wydarzeń towarzyszących. Otwarta została wystawa „Rzeźba kameralna” ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy, której autorem jest dr Radosław Skowron. – Eksponaty na wystawie prezentują nurty europejskiej rzeźby kameralnej wykonanej z brązu od końca XVIII w. po lata pięćdziesiąte XX w. Wśród kilkudziesięciu autorów są m.in.: Jean Baptiste Pigalle, Albert-Ernest Carrier de Belleuse (asystował mu Auguste Rodin), Emmanuel Villanis, Jean Antoine Injalbert, Bruno Zach, Ernst Seger, Paul Schulz, Bracia Łopieńscy, Józef Galica i Jaroslav Vonka, niezwykły kowal i rzeźbiarz z przedwojennego Wrocławia – mówi Radosław Skowron. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia muzeum do 1 września.
Ukoronowaniem wieczoru był koncert muzyki kameralnej w wykonaniu Futyma Quintet.
/mn/

![Świdniczanka w głównej roli „Dziadka do orzechów. Opowieści wigilijnej” Teatru Wielkiego w Łodzi. Będzie też transmisja na żywo [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Kadr-1-Alicja-Bajorek-fot.-Piotr-Walendziak-walendiphoto-238x178.jpg)


![Pożar w zakładzie lakierniczym w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-lakiernia-100x75.jpg)


![Dwóch nowych policjantów złożyło ślubowanie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/nowi-policjanci-KPP-Swidnica-2025.12.02-4-100x75.jpg)


![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)