Strona główna 0_Slider Zmarła Danuta Saul-Kawka

Zmarła Danuta Saul-Kawka

0

W wieku 72 lat zmarła Danuta Saul-Kawka. Saul-Kawka była poetką, byłą świdnicką radną, którą za działalność społeczną uhonorowano odznaczeniem Kawalera Orderu Uśmiechu.

Urodzona w 1947 roku Danuta Saul-Kawka jako poetka debiutowała podczas VII Kłodzkiej Wiosny Poetyckiej w 1969 roku. Była autorką tomików poetyckich „*** „(1977) i „Czasu jak na listek” (1981), wydanego nakładem Wydawnictwa Ossolineum. Publikowała swoje utwory we „Współczesności”, „Tygodniku Kulturalnym” i „Życiu Literackim” oraz w wielu wydawnictwach regionalnych. Była wielokrotnie nagradzana w turniejach poetyckich. Zdobyła m.in. Złote Pióro podczas VIII Kłodzkiej Wiosny Poetyckiej, kilkakrotnie była laureatką Turnieju O Złotą Lampkę Górniczą w Wałbrzychu i w konkursie O Złoty Liść Dębu podczas Wałbrzyskich Ścieżek Literackich.

Nazywana była główną bojowniczką sprawy niepełnosprawnych. Pomimo własnej niepełnosprawności była bardzo zaangażowana w pomoc na rzecz dzieci potrzebujących. Za swoją działalność społeczną została w 2005 roku uhonorowana odznaczeniem Kawalera Orderu Uśmiechu.

Danuta Saul-Kawka zmarła 5 lipca. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00 na cmentarzu przy Alei Brzozowej w Świdnicy.

/opr. mn/

fot. Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu

Poprzedni artykułMuzealna noc atrakcji za nami [FOTO]
Następny artykułCoco i Channel do adopcji [ADOPTOWANE]