Strona główna 0_Slider Lato na świdnickich podwórkach pod znakiem zabawy

Lato na świdnickich podwórkach pod znakiem zabawy [FOTO]

1

Wakacje w mieście kojarzą się z nudą, ale nie zawsze musi tak być. Na świdnickich podwórkach do kreatywnej zabawy namawiają animatorki i wolontariusze z Fundacji Ładne Historie, która przez całe wakacje organizuje zajęcia edukacyjne i animacje w przyjaznej dla dzieci formie. 

Warsztaty pomagają nawiązywać relacje, mają także inspirować, pobudzać do rozwoju i odkrywać ukryte dotychczas umiejętności i talenty u najmłodszych mieszkańców Świdnicy. Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy, edukatorzy i animatorzy kultury – Zapraszamy dzieci do udziału w typowych, podwórkowych zabawach. Nie zamykamy się na nikogo. Najmłodszych w wieku od 2 do 11 lat zachęcamy do zabawy razem z nami, a tych trochę starszych do pomocy przy organizacji „Lata z podwórkiem” – zapraszają organizatorzy.

W czwartkowe popołudnie Lato na podwórku gościło na ulicy Gdyńskiej.  Do dyspozycji dzieci były sznurki do puszczania baniek mydlanych, lina do przeciągania się nawzajem, worki, w których mogły skakać, plecionki, z których dzieci tworzyły łapacze snów, a także bębny, na których uczyli grać muzycy. 

Zajęcia odbywają się pięć razy w tygodniu, w godzinach 16.00 – 19.00. Każdy następny tydzień niesie za sobą nową tematykę warsztatów. Aktualny był związany z muzyką, a przyszłe upłyną pod znakami sportu czy tańca. Dzieci mogą się bawić w następujących lokalizacjach:

  • poniedziałek – podwórko przy ul. Kopernika / Skargi,
  • wtorek – skwer przy ul. Teatralnej / Mennickiej,
  • środa – skwer przy ul. Galla Anonima (obok SP nr 1),
  • czwartek – park przy ul. Gdyńskiej,
  • piątek – skwer przy ul. Prądzyńskiego (obok kortu tenisowego).

Harmonogram zajęć na całe wakacje dostępny jest na stronie internetowej projekt “Lato na podwórku”.

Tekst i foto: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułSoczewki kontaktowe na start – wybór, zakup i początek noszenia
Następny artykułGłodziła swojego psa. Wyrok trafił na sądową tablicę ogłoszeń