Strona główna Wydarzenia Lasery kosmetyczne – najciekawsze zabiegi

Lasery kosmetyczne – najciekawsze zabiegi

0

Zmniejszenie zmarszczek, usuwanie owłosienia i przebarwień ze skóry, wybielanie zębów i odmładzanie, to jeden z ciekawych zabiegów kosmetycznych, które można wykonać w gabinecie kosmetycznym przy użyciu laserów. Tego rodzaju zabiegi doskonale wpływają na wygląd skóry, a dzięki temu mogą sprawić, że kobieta na nowo poczuje się pięknie, a to powróci jej pewność siebie. Warto przekonać się, jakie zabiegi przy użyciu laserów można wykonać i jaki one wyglądają – podpowiadają specjaliści z https://cosmed24.pl/blog/.

Laserowe usuwanie przebarwień
Przebarwienia, czyli różnego rodzaju plamy, które pojawiają się na skórze. Są one spowodowane nagromadzeniem się zbyt dużej ilości melaniny w jednym miejscu. Mogą się tworzyć pod wpływem słońca, a także przez zaburzenia hormonalne. Często pojawiają się u osób z trądzikiem, a także podczas używania kosmetyków z alkoholem. Zabieg usuwanie przebarwień polega na wprowadzeniu świtała pod skórę, które zaczyna zbierać nagromadzoną melaninę, która pod wpływem energii rozmija się na mniejsze cząsteczki. Taki barwnik zostaje samodzielnie usunięty przez organizm człowieka. Po zabiegu laserowym skóra może delikatnie piec, jednak często używa się w tym przypadku miejscowego znieczulenia, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Po kilku dniach przebarwienia mogą ciemnieć, jednak jest to naturalny objaw, po następnych kilku dniach ciemne plamy na skórze zaczną się rozjaśniać. Należy pamiętać, że po takim zabiegu skóra powinna być chroniona przed słońcem.

(Laser do usuwania tatuażu – https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-q-switch/)

Odmładzanie skóry przez lasery kosmetyczne
Wraz z wiekiem u każdego człowieka na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skóra traci swoją jędrność. Przyczyną tego jest zmniejszona ilość produkowanego kolagenu i elastyny.  Jednak zabiegi z laserami mogą przyczynić się do poprawy stanu skóry i spowolnienia procesów jej starzenia. Tego rodzaju zabiegi nazywane są fotoodmładzaniem. Kosmetyczka po znieczuleniu zajmuje się naświetlaniem skóry, a dzięki temu zwiększa się produkcja kolagenu. Co więcej laser zaczyna podgrzewać istniejące już włókna kolagenowe, a to znacząco poprawia ich strukturę. Po zabiegu pojawić się może niewielki obrzęk i rumień. Jednak niedługo potem stan skóry znacząco się poprawia.

(Zobacz ciekawe lasery – https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/)

Depilacja laserowa
Usuwanie owłosienia laserowymi, jest doskonałym zabiegiem, który sprawdza się szczególnie u osób, które mają problemy z podrażnieniem skóry po tradycyjnych metodach depilacji. Do zabiegu używa się lasera, którego światło zostaje pochłonięte przez melaninę znajdującą się w mieszku włosa. To właśnie melanina odbiera całą energię, która wysyłana jest z laserów. W ten sposób dochodzi do zniszczenia mieszka, który odrasta bardzo wolno. Jeżeli chcesz osiągnąć zadowalające efekty, to skuteczny okaże się nawet jeden zabieg, ponieważ usuwa on włosy nawet na kilka tygodni. Im częściej wykonuje się depilację laserową, tym wolniej odrastają włoski, aż w końcu nie pojawiają się one w ogóle.

Laserowe wybielanie zębów
Dla osób, które nie mogą pożegnać się z kawą, czy herbatą polecane są zabiegi pozwalające na wybielanie zębów. Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada na zęby specjalny żel wybielający, a następnie naświetla go laserem, który uaktywnia i zwiększa jego działanie. Tego rodzaju zabiegi są bardzo skuteczne, a trwają nie więcej niż czterdzieści pięć minut. Warto również wspomnieć, że zabieg wybielania zębów laserami jest bezbolesny. Efekty wybielania widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak pełne efekty widoczne są po jednym dniu. Po zabiegu najlepiej nie sięgać po napoje z kofeiną i alkohol.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejny salon gier zamknięty
Następny artykułPlac zabaw niczym łąka? Po interwencji ruszyło koszenie