Strona główna 112 Kolejny salon gier zamknięty

Kolejny salon gier zamknięty

0

4 nielegalne automaty do gier o wartości co najmniej 12 tys. złotych  zabezpieczyli świdniccy policjanci wraz z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego podczas akcji przeprowadzonej w salonie gier w Świdnicy. Właścicielowi automatów grozi teraz do 3 lat więzienia oraz bardzo wysokie kary finansowe.

3 lipca policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu dokonali sprawdzenia miejsc, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe, w wyniku czego na terenie Świdnicy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 12 tys. złotych. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom urzędu celno-skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. – Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna – dodaje Ząbek.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZmiany w kadrze i na ławce trenerskiej ŚKPR-u!
Następny artykułLasery kosmetyczne – najciekawsze zabiegi