Strona główna Wydarzenia Łączą nas góry. Wesprzyj unikalny projekt!

Łączą nas góry. Wesprzyj unikalny projekt!

0

Fundacja Ładne Historie realizuje w tym roku pierwszą edycję projektu z zakresu integracji i aktywizacji społecznej „Łączą nas góry”, który polega na organizacji wycieczek górskich dla osób z niepełnosprawnościami. Pokonując stereotypy, sprawiamy, że przepiękne Góry Sowie tego lata są dostępne dla tych, którzy na co dzień pokonują dużo większe trudności – opisują organizatorzy. 

Zdjęcie organizatora

Turystyka górska to fantastyczna forma rehabilitacji, jednak takie wyprawy wymagają sprzętu, na który nie każdy może sobie pozwolić. My taki sprzęt zapewniamy i organizujemy całą wycieczkę, na której są obecni rehabilitanci i przewodnicy górski i wolontariusze – osoby w każdym wieku, które zgłosiły chęć pomocy i dołączenia do nas na górskim szlaku, czasem ze swoimi rodzinami, ponieważ zależy nam na tym, aby były to prawdziwe górskie wędrówki, podczas których panuje radosna i swobodna atmosfera. I żeby zapewnić taką opiekę, która pozwoli na chwilę odciążyć bardzo zmęczonych rodziców. W tym roku z wycieczek korzystają przede wszystkim rodziny ze Świdnicy i Wrocławia.

Ponieważ projekt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, staramy się o dodatkowe  środki na jego realizację w ramach Programu Pomoc to Moc. Za pozyskaną kwotę chcemy dokupić wózki, które pozwolą nam zabierać jednorazowo w góry więcej osób oraz zorganizować 4 dodatkowe wycieczki jeszcze tej jesieni. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Świdnicy, Wrocławia – i nie tylko, do wszystkich przyjaciół i sympatyków projektu, do każdego któremu jego idea jest bliska, aby oddać na nas głos na stronie programu https://pomoctomoc.pzu.pl/node/1042. Oddanie głosu nic nie kosztuje i nie wymaga rejestracji – podkreślają społecznicy

Zdjęcie organizatora

Do tej pory,  pokonując wspólnie górskie trasy, dotarliśmy na Polanę Jakuszycką w Górach Izerskich oraz na Bielawską Polaną w Górach Sowich. Projekt „Łączą nas góry” okazał się być bardzo potrzebny i zainteresowanie nim stale rośnie, zarówno wśród osób dotkniętych niepełnosprawnością, jak i wśród wolontariuszy.

„Łączą nas góry” to nie tylko pomoc w dotarciu na górski szlak. To są ludzie i ich historie, dzięki którym projekt jest wartościowy i spełnia swoje zadanie – integruje, pomaga w nawiązywaniu pięknych relacji, pozwala zaznać górskiego klimatu dzieciom, oraz złapać oddech zmęczonym rodzicom. W jednej z naszych wycieczek wzięła udział Małgosia, która cierpi na zanik mięśni i pierwszy raz w życiu zdecydowała się zaufać komuś tak, że pojechała na wycieczkę bez żadnego znanego jej opiekuna. Był też z nami Kuba, cierpiący na porażenie mózgowe i autyzm, którego ogromnym marzeniem było powrócić w góry po tym, jak kilka lat temu był z mamą w Tatrach. Dostaliśmy liczne podziękowania od rodziców, którzy opowiadają nam, że ich dzieci wracają z wypraw szczęśliwe, a oni wypoczęci – opisują organizatorzy.

W planie jeszcze 6 górskich wypraw:

26.07.2019 – Polana Jakuszycka z DPS Szklarska Poręba
02.08.2019 – Wielka Sowa DPS Jaszkotle
04.08.2019 – Wielka Sowa – rodziny prywatne
09.08.2019 – Wielka Sowa DPS Jaszkotle
11.08.2019 – Andrzejówka – rodziny prywatne
16.08.2019 – Polana Jakuszycka – rodziny prywatne

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszej inicjatywy. Co zapewniamy uczestnikom naszych wycieczek? Profesjonalną opiekę,  specjalistyczny sprzęt i wyżywienie. Udział we wszystkich wycieczkach jest bezpłatny – informuje Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

Zgłoszenia: [email protected]

Szczegóły: www.ladnehistorie.pl/lacza-nas-gory

Kontakt w sprawie projektu: Daniel Gerus, Tel. 889231955

E-mail: [email protected], [email protected]

Fundacja zachęca również mieszkańców powiatów świdnickiego i wrocławskiego do zaangażowania się w projekt w charakterze wolontariuszy. Formularz zgłoszeniowy dla wolontariuszy jest już dostępny na stronie internetowej projektu. Mile widziane są osoby i firmy, które chciałyby wspierać inicjatywę.

/Informacja organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułKontrowersyjny ksiądz z zakazem tweetowania
Następny artykułMały Koksik szuka domu