Strona główna 0_Slider Kontrowersyjny ksiądz z zakazem tweetowania

Kontrowersyjny ksiądz z zakazem tweetowania

10

Szokujący swoimi wypowiedziami w mediach społecznościowych proboszcz ze Stanowic usunął swoje konto na Twitterze. Dalszej aktywności zakazał mu biskup świdnicki, Ignacy Dec.

Decyzja zapadła po wpisie ks. Sławomira Marka z 21 lipca, odnoszącym się do komentarza rzecznika Episkopatu i słów ab. Gądeckiego „Osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami – one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia”.:

W Komunikacie kurii czytamy: W dniu 25 lipca br., Ksiądz Sławomir Marek otrzymał polecenie wycofania wpisów i zawieszenia dalszej działalności na Twitterze. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że wszystkich duchownych diecezji świdnickiej obowiązuje zachowywanie nauki Kościoła Katolickiego wyrażonej w nauczaniu Papieża Franciszka, dokumentach Kościoła Powszechnego oraz Konferencji Episkopatu Polski. Rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej ks. Daniel Marcinkiewicz.

Proboszcz już w maju był upominany przez biskupa świdnickiego. Za swoje wypowiedzi przeprosił, ale nie zaprzestał dalszej działalności w mediach społecznościowych. Tym razem posunął się do krytyki zwierzchnika Episkopatu.

/asz/

Poprzedni artykułNie ma prądu w centrum i na Osiedlu Młodych
Następny artykułŁączą nas góry. Wesprzyj unikalny projekt!