Strona główna 0_Slider „Król Lew” wraca do kin. Jak zmieniła się kultowa bajka? [ROZWIĄZANIE KONKURSU)

„Król Lew” wraca do kin. Jak zmieniła się kultowa bajka? [ROZWIĄZANIE KONKURSU)

0

Jedna z najpiękniejszych bajek Disney’a powraca na wielkie ekrany. Kultową historię, którą pokochały miliony na całym świecie, w nowej wersji już od piątku, 19 lipca będzie można zobaczyć w Cinema 3D. To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany jest nasz kolejny konkurs filmowy. Do wygrania jest aż 12 biletów do świdnickiego kina.

Minęło 25 lat od premiery „Króla Lwa”. Oryginalna animacja ze studia Walta Disneya została wydana w 1994 roku. Był to wówczas 32. pełnometrażowy film w historii tej wytwórni. Za sterami reżyserskimi stanęli – Rob Minkoff, znany też m.in. z filmu „Stuart Malutki”, oraz Roger Allers, jeden z twórców popularnej bajki „Sezon na misia”. Produkcja odniosła ogromny sukces. Wzruszającą historię o małym Simbie pokochały miliony widzów na całym świecie i dziś bajka ta uważana jest za jedną z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina.

Niesamowita była też sama muzyka do „Króla Lwa”. Skomponowali ją Elton John i Hans Zimmer, a słowa napisał Tim Rice. Ścieżka dźwiękowa, a także utwór„Can You Feel The Love Tonight” zostały uhonorowane w 1994 roku dwoma Oscarami – za najlepszą oryginalną muzykę filmową, a także za najlepszą oryginalną piosenkę filmową.

Kultowy film – w końcu po ćwierć wieku – wraca na wielkie ekrany. Za remake bajki odpowiedzialny jest Jon Favreau, reżyser m.in. „Iron Mana”, „Iron Mana 2” czy „Księgi Dżungli”, ale też aktor, który zagrał chociażby w takich znanych produkcjach jak – „Daredevil”, „John Carter”, „Wilk z Wall Street” z 2013 r. czy w tegorocznych Avengersach. W obsadzie nowego „Króla Lwa” w wersji anglojęzycznej głosu użyczają chociażby – Donald Glover jako dorosły Simba, Beyoncé jako Nala, James Earl Jones jako Mufasa, Chiwetel Ejiofor jako Skaza czy Seth Rogen jako Pumba i Billy Eichner jako Timon. W polskiej odsłonie usłyszymy m.in. Marcina Januszkiewicza, Zofię Nowakowską, Wiktora Zborowskiego, Artura Żmijewskiego, Michała Piela oraz Macieja Stuhra.

Co zmieniło się w najnowszej odsłonie kultowej bajki? Sama fabuła nie ma odbiegać od oryginału. – Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości – zapowiada Cinema 3D.

Ku radości widzów muzykę znów stworzył znakomity Hans Zimmer. Wykorzystano też znane kompozycje z oryginału jak – „Can You Feel the Love Tonight”, „Circel od Life” czy „Hakuna Matata”. Zmiany natomiast mają dotyczyć przede wszystkim estetyki filmu. W produkcji wykorzystano technologię rzeczywistości wirtualnej, przez co obraz stał się niezwykle realistyczny. Czy taka wersja kultowej bajki przypadnie do gustu widzom? Premiera zarówno amerykańska, jak i polska – zaplanowana została na 19 lipca. W Cinema 3D ruszyła już przedsprzedaż biletów. Film można będzie obejrzeć w wersji 2D/3D z napisami lub z dubbingiem. Bilety dostępne w kasach kin i na stronie www.cinema3d.pl.

To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany był nasz kolejny, wielki konkurs filmowy. Do wygrania było aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby je zdobyć należało wymienić: kontynuacje „Króla Lwa”, wydane przez Studio Disneya (wraz z datami wydań). Chodziło oczywiście o filmy animowane – „Król Lew II: Czas Simby”, wydany w 1998 r. oraz „Król Lew III: Hakuna matata”, wydany w 2004r.  Oprócz tych kontynuacji stworzono również spin-off i był nim serial animowany „Timon i Pumba” (1995-2002). Wejściówki otrzymali: Magdalena Gąsiorek (4 bilety), Anna Dorawa (4 bilety) oraz Przemysław Brenndotter (4 bilety). Gratulujemy!

/red./