Strona główna Polityka Koalicja Obywatelska ogłasza swoich liderów przed wyborami parlamentarnymi

Koalicja Obywatelska ogłasza swoich liderów przed wyborami parlamentarnymi

10

Lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna ogłosił we wtorek nazwiska polityków, którzy będą lokomotywami wyborczymi Koalicji Obywatelskiej podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych. W okręgu wałbrzyskim z pierwszego miejsca wystartuje Tomasz Siemoniak.

Pochodzący z Wałbrzycha Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej, podczas poprzednich wyborów parlamentarnych startował z pierwszego miejsca listy Platformy Obywatelskiej w okręgu wałbrzyskim, otrzymując 30 786 głosów i uzyskując mandat posła.

Na drugim miejscu listy KO do Sejmu znajdzie się Monika Wielichowska – poprzednio startująca z miejsca 5., która otrzymała 8621 głosów. Z trzeciego miejsca o mandat ubiegać będzie się Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, którą w 2015 roku poparło 6421 wyborców.  W czołowej trójce zabrakło poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, cztery lata temu startującej z drugiego miejsca na liście PO, cieszącej się wówczas poparciem 8659 głosujących.

Nieoficjalnie, na kolejnych pozycjach wałbrzyskiej listy KO w wyborach do Sejmu wymieniani są: Tomasz Szuszwalak – były komendant świdnickiej Straży Pożarnej a obecnie radny powiatu świdnickiego, a także Tomasz Mitraszewski – radny powiatu dzierżoniowskiego, związany z Nowoczesną.

W skład Koalicji Obywatelskiej wchodzą m.in.: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, a także Zieloni. – Przed nami jeszcze dużo pracy nad tymi listami. Jesteśmy umówieni na 14 sierpnia – wtedy będziemy pracować nad całokształtem, nad wszystkimi listami, będziemy domykać listy do Sejmu, akceptować listy do Senatu. Jesteśmy przekonani, że to będzie skład jeszcze szerszy, że będziemy mogli w niekonkurencyjny sposób potraktować innych przedstawicieli partii czy środowisk opozycyjnych w wyborach do Senatu – zapowiedział we wtorek Schetyna.

/mn/

Poprzedni artykułSzczegółowy terminarz turnieju Silesian Cup!
Następny artykułZabytkowa wiata na stacji Świdnica Przedmieście musi poczekać na remont