Strona główna 0_Slider II Transgraniczne Miasto Dzieci zakończone. Do zobaczenia za rok!

II Transgraniczne Miasto Dzieci zakończone. Do zobaczenia za rok!

0

W Strzegomiu po raz drugi realizowany był półkolonijny projekt Transgraniczne Miasto Dzieci, w którym udział wzięło ponad 200 dzieci z Polski i Czech. Od 15 do 18 lipca na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji gościły maluchy z gminy Strzegom, a także z czeskich miast Nova Paka, Horice i Jicin.

Dzieci poznawały zawody m.in. ogrodnika, inżyniera, rolnika i piekarza, a za wykonaną pracę otrzymywały  wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki zarobionym pieniądzom, mogły zakupić wiele atrakcyjnych artykułów w „Sklepie marzeń”. W ten sposób nie tylko spędziły atrakcyjnie wakacyjny czas, ale nauczyły się także podstaw ekonomii i poznały wartość pieniądza. Nie zabrało także wyborów, dzięki którym najmłodsi dowiedzieli się, jak działa samorząd. Jest to projekt, który rozpoczął się 1 marca 2018 r. a zakończy się 30 września 2020 r. Kluczowe działania projektu, w postaci spotkań i warsztatów dzieci z obu stron granicy, zaplanowano w lipcu roku 2018, 2019 i 2020. Dzięki wspólnym działaniom przedsiębiorców i samorządowców, 1800 dzieci z Polski i z Republiki Czeskiej będzie miało okazję uczestniczyć w fascynującym projekcie edukacyjnym, jednocześnie, spędzając interesujące wakacje w swoim mieście i za granicą – w kraju sąsiada.

Strzegom jest trzecim w powiecie świdnickim, a piątym miastem na Dolnym Śląsku, w którym będzie realizowany projekt Miasta Dzieci.

Za organizację „Transgranicznego Miasta Dzieci” odpowiada Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa ze Świdnicy oraz Izba Gospodarcza Kraju Kralovohradeckiego w Hradec Kralove.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułSzykują nowe atrakcje w strzegomskim „Delfinku”
Następny artykułDla kogo statuetki Świdnickiego Gryfa? Ogłoszono nominowanych