Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Skromnie przedstawia propozycja wydarzeń na ostatni weekend lipca. Rekompensatą na pewno będzie różnorodność i rozmach atrakcji plenerowych.

fot. Bractwo Uciech Wszelakich

Sobota, 27 lipca

II Turniej Rycerski pod zamkiem Cisy

Rycerze ponownie opanują okolicę zamku Cisy przy Książańskim Parku Krajobrazowym. Na II Turniej Rycerski zaprasza Bractwo Rycerskie Księcia Bolka oraz współorganizatorzy.

W tym roku w dniach 27-28 lipca zapraszamy na drugą edycję imprezy z jeszcze większą ilością atrakcji. Imprezę organizujemy wspólnie z Bractwem Rycerskim Grodu Chojnów, które w zeszłym roku bardzo pomogło nam przy organizacji imprezy. Oprócz turniejów bojowych i rekonstrukcji bitwy będzie m.in. średniowieczna karuzela, pokazy czerpania papieru oraz koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Roderyk – wyliczają organizatorzy.

Niedziela, 28 lipca

Odkrywamy Kosmos w Galerii Świdnickiej

W programie: mobilne planetarium, teleskop do obserwacji nieba, projektowanie łazików marsjańskich, tworzenie kosmicznych form długopisami 3D, budowanie pojazdów kosmicznych z klocków, tworzenie modelu układu słonecznego, ścianka foto z kosmicznymi gadżetami, malowanie twarzy i tatuaże, warsztaty plastyczne i gry edukacyjne, kosmiczna wata cukrowa i wiele więcej!

Festyn charytatywny dla Norberta

Na co dzień ratował ludzi i ich dobytek, dziś sam potrzebuje pomocy. Norbert Bohonos, strażak z OSP Jaroszów i kierowca karetki, wracając z rodzinnego spaceru został zaatakowany przez pijanych mężczyzn. Po napaści i niefortunnym upadku, mężczyzna walczy z guzem mózgu. Leczenie i rehabilitacja po skomplikowanej operacji usunięcia guza wiążą się ze sporymi kosztami, stąd apel o udzielenie wsparcia. Zbiórce datków dedykowany jest niedzielny festyn w Jaroszowie.

Poprzedni artykułW niedzielę derbowa, sparingowa potyczka IV-ligowców
Następny artykułŚmietnisko na popularnych „morwach”. Tylko w części miejskiej