Strona główna 0_Slider Biskup świdnicki na Jasnej Górze: potop ideologiczny zalewa Polskę od Zachodu

Biskup świdnicki na Jasnej Górze: potop ideologiczny zalewa Polskę od Zachodu

20

O „demoralizacji i grzesznych zachowaniach środowisk LGBT”, „szkodliwej dla rodziny i narodu ideologii gender”, a także o konieczności powstrzymania seksualizacji dzieci mówił biskup świdnicki Ignacy Dec podczas 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Słowom tym przysłuchiwał się m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Niedzielna msza na jasnogórskich błoniach była głównym punktem dwudniowej pielgrzymki, która zgromadziła około 100 tys. wiernych. Oprócz premiera, 14 lipca do Częstochowy przyjechali także marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, byli szefowie MON Mariusz Błaszczak i MSWiA Joachim Brudziński, Antoni Macierewicz, Beata Kempa i Patryk Jaki. Nabożeństwu przewodniczył biskup Ignacy Dec, który także wygłosił kazanie.

Hierarcha wskazał na szczególną symbolikę Jasnej Góry. – Dziś znajdujemy się w rzeczywistości jakby potopu – już nie szwedzkiego czy bolszewickiego, ale potopu ideologicznego, zalewającego Polskę od Zachodu – mówił duchowny. – Niespełna miesiąc temu, w dniu, gdy odbywała się tutaj coroczna pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, ulicami Częstochowy przeszedł tzw. Marsz Równości, będący w istocie afirmacją demoralizacji i grzesznych zachowań środowisk LGBT, wspieranych przez ofensywę zagranicznych ośrodków usiłujących narzucić Polsce neopogańską ideologię gender.

Przez nasz kontynent europejski przesuwa się dzisiaj nowa fala agresji na chrześcijaństwo, a w szczególności na Kościół katolicki – przeszła fala oświeceniowa, bolszewicka, nazistowska, a nadeszła fala neomarksistowska, liberalno-lewacka – podkreślił Ignacy Dec. – Nie jest to agresja militarna. W Europie nie ma dziś, przynajmniej na razie, gilotyny i więzień dla wyznawców Chrystusa, ale jest dyktatura relatywizmu, zjawisko chrystianofobi, demoralizacji, ośmieszania tego co chrześcijańskie. Słusznie się mówi, że katolicyzm jest dziś najbardziej prześladowaną religią w świecie. W mediach liberalnych panoszy się poprawność polityczna dyktowana przez ideologię neomarksizmu. W imię wzniosłych haseł: nowoczesność, wolność, tolerancja, czy demokracja, chce się zniszczyć tradycyjne małżeństwo i rodzinę, podcina się korzenie, z której wyrosła kultura europejska i cywilizacja chrześcijańska – zaznaczył.

Biskup świdnicki stwierdził też, że „w wielu krajach Europy Zachodniej zapanowało państwo wyznaniowe, tyle tylko, że owym wyznaniem nie jest katolicyzm, ale ideologia lewicowo-liberalna, której częścią jest ideologia LGBT”. – Bogu dzięki – Polska jeszcze temu nie uległa. (…) Moi drodzy, zło panoszy się i rozlewa, gdy ludzie dobrzy milczą, gdy są bierni. Nie milczmy, gdy trzeba mówić. Idąc za wskazaniem papieża Franciszka, schodźmy z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, by służyć prawdzie i dobru – mówił. – Dzisiaj na Jasnej Górze, przed tronem Maryi, naszej Matki i Królowej, mówimy „nie” dla szkodliwej dla rodziny i narodu ideologii gender, mówimy „nie” dla liberalizmu moralnego, zawartego w programach środowisk LGBT, mówimy „stop” dla seksualizacji dzieci, mówimy „nie” dla związków partnerskich, (…) mówimy „nie” dla marszów równości – wyliczał.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. biuro prasowe Jasnej Góry

Poprzedni artykułNabór do piłkarskich drużyn Polonii-Stali Świdnica rusza już we wtorek!
Następny artykułJak sprawić, aby wystrój balkonu w bloku i tarasu w domu był gotowy na wakacyjny odpoczynek?