Strona główna 0_Slider Zaczyna się posiedzenie sądu. Prokuratura chce aresztu dla podejrzanego o zamordowanie 10-latki

Zaczyna się posiedzenie sądu. Prokuratura chce aresztu dla podejrzanego o zamordowanie 10-latki

1

W siedzibie Sądów Okręgowego i Rejonowego w Świdnicy o 16.00 rozpocznie się posiedzenie, podczas którego zapadnie decyzja, czy 22-letni podejrzany o zamordowanie 10-latki z Mrowin trafi do tymczasowego aresztu. Prokuratura około 13.00 złożyła stosowny wniosek.

Przypomnijmy, 13 czerwca, około godziny 13.00, 10-letnia Kristina skończyła lekcje w szkole w Mrowinach. Ostatni raz była widziana przy ulicy Wojska Polskiego przy stadionie. Nie wracała do domu i rodzina na własną rękę rozpoczęła poszukiwania. Po południu w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy matka dziewczynki zgłosiła oficjalnie zaginięcie córki. W poszukiwania dziewczynki włączyła się lokalna społeczność, strażacy i policjanci. Po godzinie 17.00 ciało dziecka w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem znalazła przypadkowa osoba.

Jak wykazała sekcja zwłok przeprowadzona na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Podejrzewany o dokonanie zbrodni 22-latek został zatrzymany w niedzielę, 16 czerwca.

/red./
Zdjęcie Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCzym jest kredyt konsolidacyjny?
Następny artykułOdebrali stypendia [FOTO]