Strona główna 0_Slider Podejrzany o zabicie 10-latki dostanie obrońcę z urzędu. Dzisiaj wniosek o areszt

Podejrzany o zabicie 10-latki dostanie obrońcę z urzędu. Dzisiaj wniosek o areszt

0

We wtorek do Sądu Okręgowego w Świdnicy ma wpłynąć wniosek o tymczasowy areszt dla 22-latka, który przyznał się do zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin. Mężczyzna dotychczas nie wskazał swojego obrońcy, w związku z czym zostanie mu wyznaczony obrońca z urzędu.

Wniosek w sprawie tymczasowego aresztowania 22-latka, któremu śledczy postawili zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, ma trafić do sądu około godziny 10.00. To oznacza, że decyzja w sprawie aresztu może zapaść jeszcze dzisiaj.

Na złożenie wniosku świdnicka prokuratura ma czas do godziny 16.00.

Jak mówi Mateusz Pindera ze świdnickiej Prokuratury Okręgowej, obecnie trwa też wyjaśnianie okoliczności, w jakich do internetu trafiło zdjęcie 22-latka wykonane podczas przesłuchania we Wrocławiu. Na fotografii, którą udostępniono za pośrednictwem Facebooka, widoczna była twarz mężczyzny. Zdjęcie mogła wykonać wyłącznie osoba biorąca bezpośredni udział w postępowaniu.

Będziemy wyjaśniać, skąd pochodzi to zdjęcie i kto je umieścił w sieci. Sprawdzamy wszystkie okoliczności tej sytuacji – komentuje Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl