Strona główna Sport Inne Zwycięzcy VII Memoriału Bogdana Szymańskiego

Zwycięzcy VII Memoriału Bogdana Szymańskiego

0

Tradycyjnie początek sezonu tenisowego na świdnickich kortach rozpoczyna turniej pamięci wielkiego propagatora białego sportu – Bogdana Szymańskiego. W ostatnią niedzielę już po raz siódmy odbył się turniej poświęcony popularnemu „Szymonowi”.

Turniej corocznie gromadzi przyjaciół, znajomych i uczniów Bogdana Szymańskiego, którzy nie tylko w nim uczestniczą czynnie, ale też kibicują grającym. Impreza podzielona jest tradycyjnie na dwie kategorie. W grach singlowych rywalizuje 8 najlepszych zawodników z aktualnego rankingu rozgrywek. Deble są rozlosowywane wśród zgłoszonych w dniu imprezy zawodników. Obok rywalizacji Memoriał miał zawsze charakter dobrej zabawy, która kończy się wspólnym grillem.

W singlach od początku turnieju było dwóch faworytów do zwycięstwa, którzy ostatecznie spotkali się zresztą w finale. Zwycięzcą okazał się Sebastian Kalemba, który pokonał w dwóch setach 6-3 i 6-2 Michała Kozłowskiego. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się Dariusz Pytel i Bartosz Różycki. Gry deblowe przyniosły więcej emocji, zwłaszcza w końcowej fazie rozgrywek.

W meczach o miejsca na podium przez chwilę przeszkodził nam krótki deszcz. Po półgodzinnej przerwie dokończono trzy mecze finałowe. W spotkaniu o trzecie miejsce prowadzący do przerwy 2-0 Andrzej Pawłowski i Piotr Krzyżanowski ulegli 3-6 parze Dariusz Sztuka i Józef Baziak. W ścisłym finale spotkały się rodzinne duety Piotr Janaszek i Szymon Janaszek przeciwko Joannie Baziak i Dorianowi Baziakowi. Tu również przed opadami deszczu było 2-0 dla pary Janaszków. Po wznowieniu gier sytuacja się odwróciła i na prowadzenie wyszli Baziakowie. Ostatecznie dopiero w tie-breaku zwycięstwo zapewnili sobie Piotr i Szymon Janaszkowie – komentuje Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Na zakończenie najlepszym czterem singlistom i deblistom wręczono talony na sprzęt sportowy ufundowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Każdy z uczestników otrzymał też drobne nagrody sportowe przekazane przez firmę JAKO oraz fundację „Łączy nas Football”. Nad sprawnym przeprowadzeniem całości imprezy czuwali Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica oraz Stanisław Seweryn z Tenis Fan Klubu.

Klasyfikacja singlowa:
1. Sebastian Kalemba
2. Michał Kozłowski
3. Dariusz Pytel
— Bartosz Różycki
5. Roman Kuc
6. Norbert Kuraciński
7. Waldemar Dziewisz
8. Mariusz Misiek

Klasyfikacja debli:
1. Piotr Janaszek i Szymon Janaszek
2. Joanna Baziak i Dorian Baziak
3. Dariusz Sztuka i Józef Baziak
4. Andrzej Pawłowski i Piotr Krzyżanowski
5. Paweł Zieliński i Małgorzata Misiek
6. Marek Orzechowski i Krzysztof Łabuz
7. Jacek Orzechowski i Krzysztof Rosiak
8. Krzysztof Waszkiewicz i Elżbieta Orzechowska
9. Adam Schienke i Marek Lis
10. Piotr Baziak i Dariusz Raczykowski

/OSiR/

Poprzedni artykułNiebezpieczne znalezisko w piwniczce
Następny artykułPodejrzany o zabicie 10-latki dostanie obrońcę z urzędu. Dzisiaj wniosek o areszt