Strona główna Wydarzenia Strzegom Wypożycz i jedź! Strzegomski Rower Publiczny wystartował

Wypożycz i jedź! Strzegomski Rower Publiczny wystartował

1

W Strzegomiu zaczął działać system rowerów publicznych. Do dyspozycji mieszkańców i wszystkich chętnych jest 48 rowerów zlokalizowanych w 7 punktach na terenie Strzegomia.

Opłata za wypożyczenie roweru wynosi – 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 minut użytkowania, nie więcej jednak niż 9,- zł za dzień, czyli po 3 godzinach system zakończy naliczanie opłat. Z roweru będzie można korzystać przez całą dobę, następnie system zacznie naliczać opłatę jak za kolejne wypożyczenie. Aby wypożyczyć rower, należy skorzystać ze specjalnej aplikacji Geovelo, którą należy pobrać na telefon.

Instrukcja uruchomienia roweru znajduje się na każdym rowerze. Pomoc w wypożyczeniu będzie można uzyskać również w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego) lub Biurze Obsługi Roweru Publicznego pod nr telefonu 572-779-100 w godzinach 8.00 – 16.00. Ewentualne usterki lub awarie można zgłaszać pod wskazany numer telefonu lub bezpośrednio przez aplikację GeoVelo.

System roweru publicznego w Strzegomiu będzie funkcjonował do 15 listopada 2019 roku, a w latach kolejnych od 15 kwietnia do 15 listopada.

Lista stacji systemu Roweru Publicznego w Strzegomiu:
1. ul. Rynek – przy Ratuszu
2. ul. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Sosnową
3. ul. Legnicka – Targowisko
4. ul. Mickiewicza – przy wjeździe na terenu OSiRu
5. ul. Dolna przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską
6. ul. Aleja Wojska Polskiego przy Quick Parku
7. ul. Olszowa na wysokości nr 2

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniccy prymusi nagrodzeni
Następny artykułMeteorolodzy ostrzegają przed upałami. Gdzie szukać ochłody?